Miler-Mekintajer junak Cedevite Olimpije, Budućnost pala u finišu

Mirko
Piše: Mirko 225 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti izgubili su od ekipe Cedevite Olimpije rezultatom 81:79 u okviru pretposljednjeg kola ABA Lige.

Iako ova utakmica nije imala rezultatski značaj za našu ekipu, dobra igra u trećem periodu kao i u polovini zadnje četvrtine dala je za nadu da se može upisati nova pobjeda značajna sa samopouzdanje, ali i da se stvori pritisak na vodeći Partizan. Međutim u završnici kao da su domaći više željeli pobjedu, “plavi” se nisu snašli što je Mekintajer iskoristio i dao koš za pobjedu.

Viđena je dosta izjednačena prva četvrtina, nijedna ekipa nije uspjela da napravi neko značajnije vođštvo. Uglavnom su dominirali centri, najviše poena ekipe su izgradile ispod koša. Što se tiče druge dionice Cedevita Olimpija je bolje započela, predvođena Artisom i Blažičem koji je postigao šest poena zaredom domaći su napravili najveću prednost na utakmici koja je iznosila sedam poena. Međutim Budućnost se trgnula i napravila seriju 12:2 kojom je preuzela vođstvo, ipak na poluvrijeme se otišlo neriješenim rezultatom 38:38 zahvaljujući Mileru-Mekintajeru koji je pogodio trojku uz zvuk sirene.

Sjajan period su imali izabranici Petra Mijovića u trećoj četvrtini prije svega napadački. Nikolić je između ostalog pogodio dvije trojke a upravo ovom drugom je donio najveću prednost “plavima” 49:57. Šteta što je u završnici četvrtine odbrana popustila, domaći su se približili i uoči posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 55:59. Fantastični Nikola Ivanović sa 8 poena zaredom u prvih pet minuta četvrte dionice je nosio ekipu na svojim leđima. Međutim veliki propusti u defanzivi kao i greške i promašaji u napadu su doveli do toga da Cedevita Olimpija prvo izjednači a onda košem uz dodatno Milera-Mekintajera povede 76:72 na oko minut i po prije kraja. Kobs je sa slobodnih bacanja nakon faula u šutu za tri poena smanjio prednost na samo poen. I taman kad se činilo da će se ići u dodatnih pet minuta nakon što su obije ekipe potrošile napade Miler-Mekintajer je imao druge planove, pogodio je uz zvuk sirene i donio trijumf svojoj ekipi.

Upravo je junak domaćih bio najefikasniji u svom timu sa 17 poena, Blažič je dodao 13 a Artis je imao 12 koševa.

Kod Budućnosti istakli su se Ivanović sa 19 i Kobs sa 17 poena, Nikolić je meč završio sa 11.

Budućnost će nakon ovog kola ostati na drugom mjestu, a Cedevita Olimpija će se u zadnjem kolu boriti za posljednje mjesto koje vodi u plej-of sa drugim našim predstavnikom ekipom Mornara.