Mega savladala Budućnost Voli

Piše: Ognjen 233 pregleda Dodaj komentar

Budućnost Voli je podbacila u Beogradu, morala je da se pomiri s drugim porazom u sezoni.

U sedmom kolu Admiralbet ABA lige je bolja bila Mega (87:81), pa su “plavi” izgubili prvi put poslije četiri pobjede u regionalnom takmičenju, sedam računajući i duele u Evrokupu.

Nije ovo bio dan izabranika Aleksandra Džikića, pogotovo je iznostala energija u odbrani, što je mlada i agresivna Mega znala da iskoristi.

Domaćin je gradio razliku u prvom poluvremenu, koje je završio serijom 10:0 u posljednjih minut i po ogromnih 55:38 na odmoru.

Budućnost je u trećoj četvrtini dva puta imala seriju po 7:0, prilazila na minus šest, a bilo je pet poena prednosti za domaćina na dva minuta i devet sekundi prije kraja poslije trojke Vladimira Micova (82:77).

Micov je odmah potom ukrao loptu, imao otvoren šut za tri poena, ali ga je promašio, da bi na minut do kraja Petar Popović šutem van linije 6,75 donio 83:80.