Međunarodni turnir u Mađarskoj: Kadeti poraženi od Hrvatske

Piše: Vladan 202 pregleda Dodaj komentar

Uprkos dobroj igri, kadetska fudbalska reprezentacija Crna Gore poražena je rezultatom 2:1 od Hrvatske u drugom kolu turnira u mađarskom Telkiju.

Ekipa Radovana Kavaje bila je ravnopravan protivnik tokom cijelog meča, ali nije uspjela da iskoriste šanse koje je stvorila.

Dobru priliku ,,sokoli“ su propustili u 11. minutu, kada je Petar Barac slabo reagovao sa nekoliko metara. U finišu prvog poluvremena u još boljoj prilici se našao Vasilije Adžić, ali nije bio precizan sa tri metra.

Barac se ponovo našao u šansi u 50. minutu, međutim, njegov udarac glavom završio je pored gola. Šut Luke Bubanje glavom u 73. minutu protivnički golman je skrenuo u korner, dok je nakon kornera poslije te akcije Bubanja iz dva puta bio neprecizan.

Na drugoj strani, Hrvatska je pogađala preko Fabijana Krivaka u 24. i Lorenca Travalje u 69. minutu.

– Ne mogu biti zadovoljan rezultatom, pogotovo jer smo odigrali kvalitetnu utakmicu i imali isti broj šansi kao i Hrvatska. Ipak, oni su znali da iskoriste dvije šanse, dok mi nijesmo imali potrebnu mirnoću u završnici napada. Bili smo konkurentni tokom cijelog meča, a u posljednjih pola sata utakmice imali inicijativu. Ne mogu ništa zamjeriti momcima, maksimalno su se borili, ali nijesmo imali sreće da postignemo gol, rekao je selektor Kavaja.

U posljednjem meču na turniru ,,sokoli“ će igrati sa Izraelom, u subotu 21. avgusta od 15 časova.

HRVATSKA – CRNA GORA 2:0

1:0 – Krivak 24′, 2:0 – Travalja 69′

Hrvatska: Marin Todorović, Marat Žlibanović (od 83. Marin Žgomba), Patrik Majdandžić (od 70. Leon Ćorković), Fabijan Krivak, Franko Koreli, Krešimir Vrbanac, Vilim Gec (od 46. Luka Vrbančić), Dino Kegalj, Zlatan Koščević (od. 46. Lorenco Travalja), Dino Kegalj, Luka Barić (od 64. Luka Duduković), Lovre Nezirović.

Crna Gora: Petar Bobičić, Luka Bubanja, Dragan Miranović, Romario Camaj, Luka Lečić (od 65. Jovan Kecojević), Petar Barac (od 80. Denis Ljuljanović), Nenad Krivokapić (od 58. Marko Perović), Vasilije Adžić (od 65. Stefan Radojević), Stefan Đukanović (od 58. Milan Roganović), Janko Vukićević (od 65. Miloš Vračar), Nemanja Pavićević (od 58. Balša Mrvaljević).