Marijana Goranović osvojila deseto mjesto

Piše: Ognjen 360 pregleda Dodaj komentar

Marijana Goranović nije uspjela da se plasira u finale, u bacanju kugle, na Paraolimpijskim igrama u Tokiju.

Goranović je u kategoriji F 41 (osobe niskog rasta) kvalifikacije završila na desetom mjestu od ukupno 11 takmičarki, hicem od šest metara i 35 centimetara, a u kvalifikacijama imala je još dva hica – 6,10 i 6,16 metara.

Pobijedila je, sa novim svjetskim rekordom, Tunižanka Raua Tlili hicem od 10,55 metara. Srebrna je bila Kolumbijka Majerli Buitrago Ariza (9,94), dok je bronzanu medalju osvojila Antonela Ruiz Diaz (9,50).

Goranović će ponovo na bacalište 1. septembra, kada je na programu bacanje diska.

Debitantski nastup na Paraolimpijskim igrama, dva dana ranije, imaće Miloš Spaić u bacanju kugle.