Marija Vuković opet leti!

Piše: Ognjen 761 pregleda Dodaj komentar

Crnogorska atletičarka Marija Vuković postavila je dvoranski rekord Crne Gore u skoku u vis.

Članica barskog Dionisa je u Novom Sadu, na dvoranskom prvestvu Vojvodine, preskočila 185 centimetara i uvjedlivo osvojila prvo mjesto.

To je za centimetar bolji rezultat od njenog i nacionalnog dosadašnjeg rekorda koji je postavila 31. januara 2009. godine u grčkoj Peaniji.

Odlična je bila i njena klupska drugarica Ljiljana Matović koja je pobijedila u konkurenciji seniorki u disciplinama 60 metara prepone (9,72sekundi), u skoku u dalj (5,54 metra) i troskoku sa 11,13 metara.

Mlada atletičarka beranskog Lima, Teodora Guberinić, osvojila je drugo mjesta u skoku u dalj sa rezultatom 4,83 metera i u troskoku sa skokom od 10,63 metra.

Bacač kugle Sava Vulović iz pljevaljskog Rudara osvojio je prvo mjesto sa kuglom od pet kilograma postavivši rekord Crne Gore u dvorani sa rezultatom 15,43 metra.

To je za 19 centimetara bolje od njegovog dosadašnjeg rekorda kojeg je postavio 26. decembra 2015. godine u Novom Sadu.

Atletičar barskog Mornara, Luka Rakić, na otvorenom dvoranskom prvenstvu Zagreba istrčao je 60 metara za 6,95 sekundi, što je treće sveukupno vrijeme iz dvije finalne grupe.