Luka Đorđević donio veliku pobjedu Zenitu nad Rostovom! (VIDEO)

Piše: Ognjen 632 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Zenita konačno su zabilježili prvu pobjedu u novoj sezoni Ruske premijer lige. Posle dva remija, plavo-bijeli su posle preokreta pobjedili Rostov rezultatom 3:2.

Zenit je neočekivano odigrao dvaput neriješeno na startu sezone, a meč sa vicešampionom nije mogao da im počne gore.

Dmitrij Poloz, koji je u ovoj kalendarskoj godini dao samo jedan gol, i to protiv CSKA,  do 14. minuta već je dvaput zatresao mrežu jurija Lodigina.

Rostov je u prva dva kola osvojio 4 boda, a posle trijumfa nad Anderlehtom, sad ih od debija u Ligi šampiona deli dvomeč sa Ajaksom.

Posle ubjedljivog vođstva oni su pomogli Zenitu na svaki način da izvede preokret. Minut prije poluvremena Aleksandar Gackan dobio je drugi žuti karton.

Na poluvremenu Lučesku je dao šansu za debi Brazilcu Đulijanu, a ovaj posle 5 minuta sa bijele tačke dao prvi gol. Ako penal i crveni nisu dovoljni, Iranac Sajid Ezatolahi je u 72. minutu smijestio loptu u svoju mrežu za 2:2.

U finišu Zenit je sa igračem više krenuo po pobjedu i nju je šest minuta pred kraj donio 22-godišnji mladi reprezentativac Crne Gore, Luka Đorđević.

Budvaninu je to prvi gol u ruskom fudbalu ikad, četiri godine pošto se preselio iz Mogrena na Petrovski.  Đorđević je u prethodnim sezonama igrao na pozajmicama u Portugalu, Holandiji i Španiji.