Loša Budućnost, loša i Sutjeska, Dečić slavio na “DG Areni”

Piše: Reprezentacija.me 382 pregleda Dodaj komentar

Budućnost i Sutjeska imali su neuspješnu uvertiru za najveći crnogorski derbi koji će odigrati naredne sedmice u Nikšiću.

Aktuelni šampion je remizirao s Jezerom kod kuće (1:1) nakon što je gubio, dok su Nikšićani odigrali bez pogodaka na gostovanju Jedinstvu.

Na ,,DG areni“ je slavio gost – Dečić je bio bolji od Mladosti Donja Gorica (2:0).

Jezero je rival koji ne odgovara Budućnosti. Slavio je pod Goricom u septembru 2021, pa u martu 2022, u pretposljednjem kolu prošle sezone trijumfom je pokvario planiranu šampionsku feštu ,,plavih“, protiv kojih je skupljao bodove i na domaćem terenu.

Večeras je u džepu imao tri boda nakon što je u 84. minutu rezervista Bareto ubacio loptu s desne strane, a još jedan igrač s klupe Edis Redžepagić na drugoj stativi matirao Pavličića.

Budućnost je, ipak, uspjela da se oporavi od šoka jer je uzvratila četiri minuta kasnije – domaći su izveli prekid, lopta je poslije odbitka došla do Đuričkovića koji ju je glavom proslijedio do Milana Vukotića, a mladi vezista takođe glavom poslao iza leđa Asanovića i postigao prvi pogodak nakon povratka iz zagrebačkog Dinama.

Aktuelni šampion nije zazlužio da izgubi jer je imao više šansi, alii ma mnogo razloga za brigu pred gostovanje Sutjesci.

Dva puta je domaćin prijetio u prvom poluvremenu. Vasilije Adžić je u osmom minutu dobro šutirao iz slobodnog udarca s oko 25 metara udaljenosti, a Asanović poslao loptu u korner. Pet minuta kasnije, golman gostiju nije dobro reagovao nakon ubacivanja Mrvaljevića, ali je Grbić u velikoj šansi šutirao preko gola.

U nadoknadi je umalo stigla kazna – Naoaki je šutirao nakon ubacivanja iz prekida, Vladan Adžić u posljednjem trenutku otklonio opasnost.

U nastavku više pogodaka, ali slabija igra – previše spora, sa suviše malo kretanja bez lopte, tipično za crnogorsko prvenstvo. Ništa Budućnost nije uradila sve do finiša, čak je i ranije mogla da primi gol da je Kontić u kontri odabrao bolje rješenje od šuta sa 20 metara koji je završio iznad prečke.

U 80. je Gašević lijepo, ali nedovoljno precizno s oko 13 metara gađao suprotni gornji ugao, da bi četiri minuta kasnije Bareto rastužio malobrojnu publiku pod Goricom.

Potom je blizu pogotka bio i drugi Južnoamerikanac u Jezeru, Argentinac Aranda, a na kraju je Budućnost iščupala remi, drugi uzastopni, koji potvrđuje veoma lošu formu na startu sezone.

Ništa uvjerljivije ne djeluje ni Sutjeska, koja je protiv Jedinstva u Bijelom Polju imala više šansi, ali joj to nije pomoglo – 0:0.

Babić se dva puta našao u prilici, jednom je pogodio i prečku, a prijetio je i Boričić.

U nadoknadi drugog poluvremena još jednom je pogođen okvir gola domaćina – Mirosavljević nije imao sreće.

Nije bez šanse bilo ni Jedinstvo, koje je takođe pogodilo okvir gola – Sead Dacić je početkom drugog dijela bio neprecizan s druge stative.

Kikseve najvećih kandidata za titulu iskoristio je Dečić, koji je trijumfom protiv Mladosti Donja Gorica u gostima došao na treće mjesto, s tri boda manje od Petrovca i jednim od Arsenala.

Trijumf Tuzanima donijeli su Draško Božović i Ognjen Stijepović.