Liga šampiona: Radičević i Jovanović pobijedile, Majda doživjela poraz

Piše: Vladan 830 pregleda Dodaj komentar

Drugu pobjedu u Ligi šampiona rukometašice Vardara ostvarile su u Astrahanu 31:26, a najzaslužnija za pobjedu bila je Andrea Penezić sa 10 golova, Mavsar je postigla šest, a Damnjanović i Lazović po četiri.

Naša Jovanka Radičević je bila precizna tri puta.

Kod domaćina se istakla Sabirova sa osam golova.

U istoj grupi Ferencvaroš je na svom terenu savladao Lajpcig 26:22, a naša Marija Jovanović je upravo na ovom meču postigla prvi gol za novi tim u Ligi šampiona.

Lukač je bila najefikasnija sa osam golova, dok je Hubinger na drugoj strani prednjačila sa pet.

Aktuelni šampion CSM Bukurešt je poražen na svom terenu od prvog favorita ove sezone – Đera 27:24. Rumunke su odigrale sjajno prvih 30 minuta kada su vodile 13:9, a onda su se razigrale Amorim, Loke, Gorbic i drugarice i u nastavku prije svega u odbrani odradile veliki posao.

Najefikasnija je bila Bodi sa šest golova, Amorim i Loke su postigle po pet, a Gorbic jedan manje.

Kod CSM-a Gulden i Torstenson su postigle po četiri, a naša reprezentativka Majda Mehmedović je jednom bila precizna.

Rostov je na svom terenu savladao Midtjiland 26:20, dok je Krim došao do druge pobjede u grupi u duelu sa Savehofom 32:29 (20:10). Aneta Benko je bila sjajna sa osam golova.