Liga šampiona: Itana sa FTC-om srušila ruski Rostov

Piše: Ognjen 253 pregleda Dodaj komentar

LIGA ŠAMPIONA – Mađaraski tim igra savršeno – poslije ubjedljive pobjede nad Podravkom slavio je u velikom derbiju u Rusiji.

Protiv Rostova Itana Grbić (šut 5-3) i saigračice od druge polovine prvog poluvremena preuzele su stvari u svoje ruke. Od ,,minus 3” FTC je stigao do 11:8 nakon prvog dijela igre, a dobre stvari gošće su najavile u uvodnim minutama nastavka. Prvo su uspjele skoro deset minuta (od 26. do 36. mnuta) da sačuvaju gol, a postignu šest.

U posljednjim trenucima meča Ana Sen je mogla da donese remi, ali je Blanka Biro zaustavila šut. Gol za pobjedu (20:19) dala je ljevoruka Klujber.

Kastamonu nije uspio, a bio je blizu boda u meču sa slovenačkim Krimom. Domaće su izgubile 24:23, uz sjajnu partiju sa gola Marine Rajčić (10 odbrana, gol i četiri puta je prekinula kontru gošči), a odlična je bila Majda Mehmedović koja je u finišu od posljednja četiri dala tri gola (ukupno četiri). Jovanka Radičević bila je stoprocentna u šutu sa sedam metara: pet od pet.

Turski tim na manje od dva minuta ima je šansu da izjednači, ali je zicer zaustavila golmanka Jovana Risović. Odlična je bila do odmora i većim dijelom drugog poluvremena sa gola Barbara Arenhart.