Liga šampiona: Grof sa Zvezdom do velikog boda u Bugarskoj

Piše: Ognjen 836 pregleda Dodaj komentar
Aleksandar Katai foto: Arhiva VN

Fudbaleri Crvene zvezde imaju sjajan rezultat nakon prvog meča trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Zvezda je u gostima odigrala 2:2 protiv Ludogoreca u Bugarskoj.

To je odličan rezultat za ekipu Miodraga Grofa Božovića, a moglo je čak da bude i bolje da je odbrana bila na visini zadatka.

Zvezda je loše odigrala u prvih 45 minuta. Nijesu “crveno bijeli” stvorili nijednu šansu, dok je Ludogorec poveo golom Kafua u 43. minutu. Kafu je lako prošao odbranu Zvezde, zaobišao Kahrimana i zatresao mrežu.

Ipak, trgla se Zvezda u nastavku. Konačno je Grofova ekipa krenula naprijed, a u 48. minutu nakon sjajne solo akcije Katai je poravnao rezultat.

Nastavila je Zvezda da pritiska Ludogorec i u 66. minutu prelijepim golom sa distance Kanga je preokrenuo.

Odlično je Zvezda kontrolisala igru, ali ponovo je odbrana podbacila. U 76. minutu na brzinu su izveli prekid igrači Ludogoreca, igrači Zvezde su spavali, Kešeru je to iskoristio i poravnao na konačnih 2:2.

Revanš je za nedjelju dana, Zvezda ima veliku priliku da se domogne plej-ofa.

Na korak od plej-ofa su Dinamo Zagreb i Šahtjor, kao i Salcburg, koji je slavio u gostima.