“Lavovi” popustili u finišu, Slovenija slavila u paklenoj atmosferi

Piše: Ognjen 517 pregleda Dodaj komentar
Mirko Radović, foto: Stefan Ivanović

U utakmici trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, rukometaši Crne izgubili su od Slovenije rezultatom 32:29.

Ovo je prvi poraz za crnogorsku reprezentaciju, dok je Slovenija ostala na maksimalnom učinku.

Naš tim odlično je otvorio meč u vreloj atmosferi u “Morači”, pa je već nakon osam minuta imao lijepu prednost (6:2).

“Lavovi” su igrali veoma disciplinovano u odbrani, lako su razbijali odbrani Slovenije, a u 17. minutu su nakon gola Vasilija Kaluđerovića stigli do maksimalnih plus pet – 10:5.

Tek tada je slovenačka reprezentacija počela da se budi, a dodatno ih je poguralo isključenje Miloša Vujovića koji je dobio crveni kartin zvog guranja Janca. Period dobre igre gosti su iskoristili, čak su i poveli (14:13), ali se na odmor otišlo sa poravnatim rezultatom – 14:14.

Nastavak meča donio nam je veliku borbu, Slovenija je pokušala da uspostavi rezultastku kontrolu, povela je 19:17, ali je faktor pune “Morače” nosio naš tom koji je sredinom drugog dijela vratio rezultatsku prednost (23:21).

Gosti se nijesu predavali, brzo su se vratili i ponovo poveli (27:26, 55. minut).

Posljednjhi pet minuta Slovenija je uspjela da održi prednost i da odnese vrijedne bodove iz Podgorice.

Vlah je predvodio pobjednika sa osam golova, dok se kod Crne Gore izdvojio Kaluđerović sa pet pogodaka.

Isti rivali sastaće se za tri dana u Kopru.

IZVOR: dnevno.me