“Lavice” završile nastup porazom od Rusije u četvrtfinalu Olimpijskih igara

Filip
Piše: Filip 230 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Crne Gore završile su nastup u četvrtfinalu Olimpijskih igara.

,,Lavice” su poražene od aktuelnog šampiona Rusije 32:26 u utakmici u kojoj su samo od 17. do 30 minuta bile bolje na terenu.

Već nakon sedam minuta igre imale su šest golova minusa 7:1, nakon čega su konstantno jurile prednost rivala.

Uslijedila je sjajna reakcija našeg tima, koji je uspio da umiri ritam meča i malo po malo ublaži zaostatak.

Naša selekcija se konsolidovala do odmora, pa je Mehemedović golom u posljednjim sekundama smanjila na 17:15.

Propustile su izabranice Bojane Popović tri puta šansu da se približe na gol zaostatka u prvih dvanaest minuta nastavka. Ali zbog tehničke greške, faula u napadu i promašaja zastale su na korak do totalnog preokreta.

Ruskinje su zato nastavile tamo gdje su stale počele su ponovo da pogađaju iz tranzicije i na 14 i po minuta prije kraja stigle na plus pet i mirno privela meč kraju.

,,Lavice” su turnir završile sa pobjedama nad Angolom i Južnom Korejom u grupnoj fazi i porazima od Norveške, Holandije i Japana. Posljednji je bio najteži zbog eliminacije.

Jovanka Radičević postigla je najviše deset golova, a Ana Vjahireva osam u ruskom timu.

Rusija će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Norveške i Mađarske.