„Lavice“ zauzele drugo mjesto na turniru: Minimal poraz rukometašica pred Svjetsko prvenstvo

Piše: Vladan 385 pregleda Dodaj komentar

Naše rukometašice osvojile su drugo mjesto na “Kroacija kupu” u Novigradu.

Hrvatska je slavila minimalnu pobjedu (26:25) u duelu koji je bio generalna provjera pred početak Svjetskog prvenstva i premijerni meč protiv Kameruna koji je na programu u četvrtak.

Bilo je mnogo pozitivnih stvari u igri izabranica Bojane Popović, koje su do kraja odlično parirale domaćinu, pet minuta prije kraja kod rezultata 23:23, propustile napad za vođstvo, nakon čega je Hrvatska sa tri vezana gola prelomila meč u svoju korist i osvojila turnir, na kojem je još nastupio Kongo.

Hrvatska koja će biti protivnik u glavnoj rundi Svjetskog prvenstva, ukoliko obje selekcije opravdaju uloge favorita u preliminarnoj rundi, vodila je u većem dijelu meča, nakon prvog poluvremena bilo je 16:12, ali su naše djevojke bile bolje u nastavku, pa su došle do izjednačenja, mogle i do preokreta u finišu, ali nijesu uspjele…

Mnogo je važnije ipak, da pobjeda bude ostvarena kada meč bude imao veći ulog na planetarnoj smotri.

Nina Bulatović najefikasnija u našem timu sa pet golova, Dijana Mugoša je postigla četiri iz sedmerca, a Đurđina Malović i Tatjana Brnović tri.

Po dva puta mrežu rivala zatresle su Ivona Pavićević, Jelena Despotović, Tanja Ivanović i Itana Grbić, a upisale su se i Matea Pletikosić i Ivana Godeč.

Marina Rajčić i Marta Batinović branile su po poluvrijeme i upisale po četiri odbrane.

IZVOR: cdm.me