Lavice uz oscilacije pobijedile Paragvaj pred vikend iskušenja na putu ka Parizu

Piše: Ognjen 112 pregleda Dodaj komentar

Crnogorske rukometašice pobjedom su otvorile kvalifikacioni turnir za plasman na Olimpijske igre u Parizu.

“Lavice” su na premijeri u Ulmu savladale Paragvaj 30:25.

Daleko je igra našeg tima bila od one koju očekujemo od ekipe Bojane Popović.

Paragvaj je do finiša prvog dijela igrao gol za gol, da bi naše serijom 6:0 završile uvodnih 30 minuta sa prednošću 17:12.

Međutim, vođstvo kao da je uspavalo naše rukometašice.

Paragvaj je polako topio zaostatak i došao na četiri minuta prije kraja na minus jedan i imao napad za izjednačenje.

Na sreću, nije ga iskoristio, a onda je završnica, kao i u prvom poluvremenu, pripala našim djevojakama, koje su bez neizvjesnosti privele meč kraju.

Dijana Mugoša dala je devet, Jelena Despotović dala je pet, a po četiri Itana Grbić i mlada Anastasija Marsenić, koja je odlično iskoristila minutažu.

Armel Atingre imala je osam odbrana u drugom dijelu, dok je šest uspješnih intervencija u prvom poluvremenu upisala Marina Rajčić.

U selekciji Paragvaja devet golova sjajne Fernande Insfran.

U subotu će od 14 sati Crna Gora igrati protiv Njemačke, koja je na premijeri pobijedila Sloveniju 31:25.