Lavice uz dosta muke savladale Tursku, u Ulmu će morati mnogo bolje

Piše: Ognjen 314 pregleda Dodaj komentar
Matea Pletikosić (EPA-EFE/Bo Amstrup)

Rukometašice Crne Gore savladale su Tursku sa 30:28 u pretposljednjem kolu kvalifikacija za EHF Euro 2024 i obezbijedile prvo mjesto, ali igra u Rizeu pomalo brine pred odlučujuće mečeve za plasman na Olimpijske igre.

Djevojke Bojane Popović uskoro u Ulmu očekuju kvalifikacije za magične Igre, ali je jasno da će morati mnogo bolje ukoliko žele da četvrti put budu dio olimpijske priče.

Ako je bilo pozitivnih stvari u lučkom gradu na Crnom moru onda je to svakako Dijana Mugoša, koja je postigla devet golova i održavala Crnu Goru kada nije išlo tokom prvih 45 minuta, ali i povratnica Nikolina Vukčević koja je u finišu zategla odbranu “lavica”.

Od starta meča u manjoj, ali dosta bučnoj, dvorani u Rizeu osjećala se nervoza kod djevojaka Bojane Popović, pa je domaćin nakon gola Šengun Turkoglu već nakon devet minuta imao plus tri (7:4).

Marina Rajčić i drugarice nekako su na kvalitet koji bez sumnje imaju, ali i zahvaljujući hladnokrvnosti Dijane Mugoše (postigla šest golova u prvom poluvremenu), uspijevale da se vrate… Ipak, bilo je jasno da od tečne i prave igre tokom prvih 30 minuta nema ništa, pa je Turska na odmor otišla sa 15:14.

Ništa bolje naša selekcija nije ušla ni u drugo poluvrijeme, pa je ekipa Kostike Bučeskija ponovo imala tri gola prednosti (17:14).

Baš kao u prvom dijelu i u nastavku se Crna Gora vraćala, igralo se praktično “gol za gol” do 45. minuta, a je Jelena Despotović pogodila za 21:20, Armel Atingre je odbranila sedmerac, a Marina Rajčić zicer, da bi Ivona Pavićević prvi put Crnu Goru odvela na “plus dva” (22:20).

Nakon toga konačno se razigrala i Matea Pletikosić, pa je Crna Gora stiazala i do pet golova razlike i praktično već tada završila posao u Turskoj.

Kvalifikacije za Euro lavice zatvaraju u nedjelju u Podgorici protiv Bugarske, a nakon toga kreću i po vizu za Olimpijske igre.