“Lavice” u polufinalu protiv Danske, Norveška na Francusku

Piše: Ognjen 837 pregleda Dodaj komentar

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore će u polufinalu Evropskog prvenstva igrati sa Danskom.

Danska je večeras u Ljubljani pobijedila Norvešku 31:29 i osvojila prvo mjesto u grupi 1.

Interesantan meč je odigran u glavnom gradu Slovenije – Danska je na startu povela 6:3, Norveška izjednačila, pa se do kraja prvog dijela igralo gol za gol.

Na startu drugog poluvremena Danska je imala dva gola prednosti (17:15), ali je do samog finiša meča bilo veoma neizvjesno. Tada su Dankinje otišle na 27:24, potom i na 29:25, ali je onda uslijedila drama. Norvežanke su imale dvije igračice više, pa su dva i po minuta prije kraja prišle na gol zaostatka – 29:28. Potom je Petersen pogodila za 30:28, Rejnštad je na drugoj strani pogodila prečku, pa Norveška nije uspjela da dođe ni do remija, koji bi joj garantovao prvo mjesto.

Norveška će u polufinalu igrati sa Francuskom.

Hansen je predvodila Dansku sa sedam golova, na drugoj strani je Merk bila precizna osam puta.

IZVOR: Vijesti