“Lavice” opet bolje od Srbije za potvrdu prvog mjesta!

Piše: Ognjen 598 pregleda Dodaj komentar

Drugi put u samo nekoliko dana crnogorske rukometašice su savladale Srbiju.

I danas je bilo teško kao i u četvrtak u Zrenjaninu, ali “lavice” su pokazale da su bolje – u “Bemax areni” su slavile 26:25 i potvrdile prvo mjesto u kvalifikacionoj grupi za Evropsko prvensvo.

Naša selekcija je prije današnjeg duela bila osigurala nastup na EP, ali na terenu je viđena velika borba, česte smjene u vođstvu, pogotovo u drugom poluvremenu,.

Izabranice Bojane Popović su imale krizu prvih desetak minuta nastavka kada su dale samo dva gola, ali je finiš napravio razliku.

Tada su ključni bili golovi Ivone Pavićević i Matee Pletikosić za 26:24, pa je Crna Gora znala kako da odbrani prednost i dođe do četvrtog trijumfa u kvalifikacijama. Prije Srbije je bila bolja i od Turske i Bugarske…