“Lavice” nakon preokreta bolje od Holandije

Piše: Reprezentacija.me 910 pregleda Dodaj komentar

rukometasice2Rukometašice Crne Gore savladale su reprezentaciju Holandije rezultatom 27:25.

Na poluvremenu je vodila Holandija 14:18, ali su “zlatne lavice” sjajnim preokretom slavile.

Junakinja preokreta bila je Katarina Bulatović koja je ušla u drugom poluvremenu i dala čak osam golova uz svega dva promašaja!

Crna Gora je ovom pobjedom osvojila drugo mjesto u grupi.

Naše rukomentašice u prvom poluvremenu nijesu ličile na sebe. Holanđanke su lako probijale našu odbranu i lako dolazile do golova što govori i nevjerovatnih 18 primljenih golova u prvom poluvremenu (17 na čitavom meču sa Francuskom).

Holanđanke su iskoristile lošiju igru naše selekcije u prvih 30 minuta i vodile su tokom čitavog prvog poluvremena (9:6, 11:8, 14:10) a na odmor su otišle sa plus četiri 18:14.

Nakon odmorapotpuno drugačija slika naše reprezentacije. Zaigrale su naše kako znaju u odbrani a Katarina Bulatović, koja je i proglašena za igračicu utakmice, sa osam golova uz samo dva promašaja, pokazala je koliko znači našoj ekipi i pored slabije partije sa na meču sa Francuskom.

Nastavak meča i povratak u igru Katarine Bulatović donio je bolju igru crnogorske selekcije, koja je serijom 5:0 u 40. minutu preokrenula rezultat i došla do vođstva (20:19).
Holandija je još samo dva puta uspjela da izjednači rezultat, ali nije mogla da spriječi crnogorsku selekciju da dođe do pobjede.

Pored Bulatović u pobjedničkom timu istakla se i Jovanka Radičević koja je postigla takođe osam golova.

Crna Gora je tom pobjedom, četvrtom na šampionatu, nastup u grupi završila na drugom mjestu. Holandija će u osmini finala igrati kao četvrtoplasirana, sa skorom od dva trijumfa i tri poraza.

Naše “lavice” igraće u osmini finala protiv selekcije Danske.