“Lavice” izgubile od Njemačke, sa Slovenijom direktan duel za odlazak na Olimpijske igre

Piše: Ognjen 377 pregleda Dodaj komentar
Desno krilo "lavica" Nina Bulatović tokom meča sa Paragvajem u Ulmu, Foto: IHF

Crnogorske rukometašice su poražene od Njemačke u drugom meču kvalifikacija za Olimpijske igre.

Domaćin turnira u Ulmu je slavio 28:24 i osigurao plasman na OI, dok “lavice” sjutra od 16 sati imaju posljednju šansu – moraju da savladaju Sloveniju ako žele u Pariz.

Ravnopravan duel je viđen samo prvih desetak minuta, nakon toga su Njemice pokazale zašto su i prije turnira bile prvi favorit za olimpijski vizu.

Naša selekcija je nakon 30 minuta gubila 11:7, a meč je riješen početkom drugog poluvremena kada je dozvolila protivniku seriju 4:0 za 15:7. Nešto kasnije je bilo i minus 10 – Njemačka je vodila 20:10.

Izabranice Bojane Popović su u drugom dijelu nastavka popravile utisak, u 57. minutu smanjile na 26:22, ali je bilo kasno da vrate neizvjesnost.