“Lavice” eliminisane: Crna Gora ispustila veliku šansu protiv Srbije

Piše: Ognjen 396 pregleda Dodaj komentar
Rukometašice Crne Gore izgubile su od Srbije 25:27, u meču prvog kola druge faze Svetskog prvenstva u Španiji.

“Lavice” su propustile da osvoje važna dva boda u borbi za plasman u četvrtfinale, pa su se ovim neuspjehom oprostile od borbe za mjesto u završnici šampionata.

Sjajno su Jovanka Radičević i saigračice odigrale prvo poluvrijeme, prvi put su do četiri gola prednosti došle u 15. minutu (9:5), a na velikom odmoru bilo je 18:14.
Posljednji put tu prednost imale su u 34. minutu kada je Radičević pogodila za 19:15.
Brnović je u 48. minutu donijela tri gola viška (24:21), ali je do kraja meča naša selekcija postigla samo gol – Srbija je preokrenula i prvi put povela u 54. minutu, a sve dileme riješila dva minuta prije kraja kada je Liščević pogodila za 27:25.

Na velikim takmičenjima su se do sada Srbija i Crna Gora sastajale šest puta – pet puta je pobijedila Crna Gora i jednom je bilo neriješeno, pa je ovo ujedno i prva pobjeda Srbije nad našom reprezentacijom.

Najefikasnija u redovima naše selekcije bila je Jovanka Radičević sa osam golova, pratila je Ivona Pavićević sa pet golova, dok su po četiri gola postigle Premović i Grbić.

Sa druge strane razigrani su bili bekovi, Radojević sa osam i Stoiljković sa sedam pogodaka.

Crna Gora će u subotu od 15.30 igrati protiv Rusije.