Lacio nezadrživ, crveni karton Marušića

Piše: Vladan 882 pregleda Dodaj komentar

Lacio nezadrživo grabi ka Ligi šampiona, a predvodi ga jedan od najtraženijih igrača u Evropi – Sergej Milinković-Savić.

“Nebesko-plavi” su savladali Sasuolo u gostima rezultatom 3:0, uz dva gola Milinković-Savića, jedan iz penala Ćira Imobilea, ali i crveni karton crnogorskog reprezentativca Adama Marušića.

Marušić je kada je meč praktično bio riješen, kod rezultata 3:0, oštro reagovao nakon faula Rožerija kojeg je trčeći pored aut linije namjerno udario rukom u lice.

Za sudiju Manđanijela dileme nije bilo – bivši fudbaler Kortrajka je isključen.

Meč će se, ipak, pamtiti po majstoriji Milinković-Savića, koji je u 7. minutu pogodio sa skoro 25 metara tako što je plasirao loptu i pogodio mrežu Andree Konsiljija.

Lacio se tek tada razigrao, a da bodovi idu u Rim postalo je jasno kada se u strijelce upisao Imobile sa bijele tačke nakon pola sata igre.

Srpski vezista je pogodio i u nastavku, ovog puta glavom poslije centaršuta Felipea Andersona.

Lacio je sada na trećem mjestu sa bodom više od četvrtoplasiranog Intera, ali i dva od Rome, koja večeras od 20.45 dočekuje Milan.

Duel Juventus – Atalanta koji je trebalo da počne od 18 časova odložen je zbog snijega.