Ksenija Ivanović upisala prvu pobjedu u Ligi Šampiona

Piše: Reprezentacija.me 846 pregleda Dodaj komentar

Ksenija Ivanović tek u poslednjem šestom kolu Lige Šampiona upisala je prvu pobjedu. Ekipa Telecom Baku savladala je u gostima Impel Wroclaw iz Poljske sa 3:2 a Ksenija je osvojila 11 poeča od čega po jedan iz bloka i servisa.

Priliku da zaigra u Ligi Šampiona (do sada ulazio samo na servis) dobio je i Rajko Strugar koji je odigrao poslednja dva seta u pobjedi Toura na gostovanju grčkom PAOK-u od 3:1 osvojivši jedan poen blokom. Tour se plasirao u drugu rundu takmičenja gdje će se u Playoff 12 sastati sa ruskim Belgorodom.

Vojvodina je svoj nastup u Ligi Šampiona završila na trećem mjestu u grupi ispred slovenačkog ACH Volley a u poslednjem kolu poraženi su od poljskog Gdanska u Novom Sadu rezultatom 3:1. Aleksandar Minić upisao je 16 poena od čega 2 asa.

Božidar Ćuk (11 poena) je sa Olympiacosom u revanšu poražen kod kuće od ruskog Surguta sa 3:0 i uz poraz u gostima u prvoj utakmici od 3:2 završili takmičenje u četvrtfinalu kupa CEV.

U prvenstvu Irana Mizan Khorasan Vojina Ćaćića savladao je u gostima Aluminium rezultatom 3:1.

Novi Pazar pobijedio je u Partizan u Beogradu rezultatom 3:1 u prvenstvu Srbije,  Jovan Delić ulazio je u igru u trećem setu.