Krah u posljednjoj četvrtini, Crna Gora prokockala elitu!

Piše: Ognjen 828 pregleda Dodaj komentar

Mlada reprezentacija Crne Gore naredne godine neće igrati u A diviziji Evropskog prvenstva!  Izabranici Igora Jovovića poraženi su u meču za treću poziciju, posljednju koja vodi u elitu, od selekcije domaćina Mađarske rezultatom 68:66, nakon što su na startu treće četvrtine imali prednost od 19 poena!

Silovito su naši momci startovali, ostavivši iza sebe dva veoma loša nastupa protiv Finske i Švedske.

Nakon prvih 10 minuta semafor u sali u Sekešfehervaru pokazivao je 15:23 u korist Crne Gore, da bi do odmora ta prednost porasla na 15 poena (29:44).

Raspoloženi Baćović je na startu drugog poluvremena povezao 4 poena za maksimalnih plus 19 (29:48) i tada se činilo da je tok meča usmjeren na vodenicu našeg državnog tima.

Mađari su do kraja trećeg kvartala umanjili zaostatak, koji je ipak ostao dvocifren (47:60).

Domaćin je postigao prvi koš u zaključnoj četvrtini (49:60), a dodatna otežavajuća okolnost za tim za crnogorskim grbom bio je četvrti faul do tada nezadrživog Baćovića (19 poena).

U tim trenucima je odgovornost preuzeo Petar Popović, koji je bio u sjenci do 32. minuta – bek Kifisije je prvo izblokirao pokušaj Bana, a potom zakucao za 49:62.

Tada su međutim Mađari preuzeli inicijativu i minus sveli na svega 6 poena (56:62) 34. minutu, a dva minuta kasnije koševima nezaustavljivog Perla prišli na samo posjed zaostatka (62:64).

Crni period Crne Gore košem je prekinuo Krivokapić (62:66), ali je odmah istom mjerom uzvratio Kosa (64:66).

Naši momci su tada nažalost započeli seriju grešaka i izgubljenih lopti, što su Mađari iskoristili da nešto više od minut prije kraja povedu 68:66.

Jovović je reagovao tajm-autom, nakon kojeg je Baćović promašio šut za izjednačenje, a potom i treću loptu u posljednja dva minuta ”prodao” Krivokapić.

Mađari su 6 sekundi prije kraja promašili trojku, ali je najviši u skoku bio Andrasi, koji je odmah fauliran.

Igrač Mađarske je promašio dva bacanja, a Baćović u pokušaju dodavanja loptu stavio u ruke Andrasija, koji je zadržao do kraja za veliko slavlje domaćih i novi negativan rezultat mlade reprezentacije Crne Gore, nakon prošlogodišnjeg ispadanja iz elite.

Najefikasniji u našem državnom timu bio je Baćović saa 19 poena, uz 7 skokova, a 11 poena i 6 skokova je dodao Nikolić, dok su ostali igrači odigrali znatno ispod svog nivoa.

U pobjedničkom timu briljirao je Perl sa 32 poena.