Kovinić završila nastup u Lionu

Crnogorska teniserka poražena od Alisije Parks (7:5, 6:2)

Piše: Reprezentacija.me 311 pregleda Dodaj komentar

Crnogorska teniserka Danka Kovinić nije mogla dalje od četvrtfinala WTA turnira u Lionu.

Dvadeset osmogodišnja Novljanka izgubila je od igračice iz SAD – Alisije Parks, koja je dobila meč u dva seta – 7:5 i 6:2.

Kovinić je u prvoj dionici napravila brejk i povela sa 5:3. Imala je lijepu priliku da svojim servisom riješi set, ali umjesto toga – uslijedio je pad od kojeg više nije uspjela da se oporavi do kraja duela.

Parks, 79. na svijetu, vezala je dupli brejk i sa četiri uzastopna gema stigla do 7:5.

U drugom setu, pri rezultatu 2:2, Danka je ispustila servis, potom još jedan, i bilo je jasno da će Amerikanka ostvariti prolaz u polufinale turnira u Francuskoj. Parks je drugu dionicu riješila za 39 minuta, ubjedljivo – 6:2.

Kovinić je trenutno 67. igračica na svijetu.

IZVOR: Pobjeda