Kovinić eliminisana na startu Australijan opena

Piše: Vladan 348 pregleda Dodaj komentar

Crnogorska teniserka Danka Kovinić eliminisana je u prvom kolu Australijan opena nakon velikog preokreta.

Kovinić je u meču, koji je danas nastavljen nakon što je juče dva puta prekidan zbog kiše, izgubila od Amerikanke Loren Dejvis 2:1 – 6:1, 5:7, 1:6.

Danka je juče dobro odigrala prvi set, od rezultata 1:1 vezala pet gemova i poslije 27 minuta ekspresno povela.

Drugi set je bio uzbudljiviji i neizvjesniji. Na startu je Kovinić imala tri brejk lopte, koje nije iskoristila. Potom je u narednom gemu Amerikanka prvi put napravila brejk i povela 2:0.

Danka je nakon toga odmah vratila brejk, potom uzela još jedan, preokrenula i povela 4:3. Činilo se tada da je sve gotovo, ali je Dejvis odmah uzvratila i izjednačila – 4:4.

U desetom gemu je crnogorska teniserka spasila tri set lopte, ali je u 12. Dejvis iskoristila petu i izjednačila u setovima, iako je Danka imala 40:0.

Treći, odlučujući, set bolje je otvorila Dejvis, koja je povela 2:0. Danka je odmah vratila brejk, smanjila na 2:1, ali je u narednom gemu dozvolila protivnici da ponovo dođe do velike prednost – 3:1. Kod rezultata 4:1 meč je prekinut i nastavljen je jutros, a do kraja susreta Dejvis nije ispustila prednost i revanširala se crnogorskoj teniserki za poraz na turniru u Oklendu prije dvije sedmice.

Kovinić je prošle godine stigla do treće runde Australijan opena, gdje je poražena od Simone Halep, pa će izgubiti veliki broj bodova, što će dovesti do pada na WTA listi.

IZVOR: vijesti.me