Košarkašice pobijedile Bosnu i Hercegovinu u pretposljednjoj provjeri pred Eurobasket

Piše: Ognjen 141 pregleda Dodaj komentar

Crna Gora je pobijedila Bosnu i Hercegovinu 59:45 u prijateljskom meču.

Naše djevojke su odigrale fenomenalno prvo poluvrijeme, a gošće su u finišu uspjele da ublaže poraz.

Bez Jelene Dubljević, Jovane Pašić i Sofije Živaljević naš sastav je od starta je diktirao ritam.

9:4 bilo je polovinom prve četvrtine, da bi se višak uvećao na 17:10 nakon deset minuta.

Posebno impresivna u igri našeg tima bila je druga četvrtina poslije koje smo stvorili 25 poena prednost – 40:15!

Sve dileme oko pobjednika tu su riješene, a u nastavku gošće su umanjile zaostatak.

Božica Mujović je sa 13 poena bila najefikasnija u našem timu, a Milica Jovanović je uz 12 poena imala i 11 skokova! Po devet poena ubacile su Snežana Aleksić i Kristina Raković, osam Markiša Getling.

U redovima BiH 14 poena Nikoline Babić, 11 Marice Gajić.

Isti rivali snage će odmjeriti i sjutra od 15 sati.