Košarkaši Budućnosti poraženi od Himkija

Piše: Ognjen 719 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnost Volija izgubili su na gostovanju Himkiju 85:69 u meču osme runde Evrolige.

Izabranici Aleksandra Džikića parirali su rivalu tek desetak minuta, a onda je ruski predstavnik došao do dvocifrene zalihe i bez većih problema priveo susret kraju.

“Plavi” su upisali sedmi poraz u elitnom takmičenju, dok je Himki zabilježio drugi trijumf.

Početak utakmice obilježili su česti preokreti. Podgorčiani su u nekoliko navrata imali minimalno vođstvo, koje je ipak pred start druge dionice bilo na strani domaće ekipe (18:17).

Himki se trojkama brzo odlijepio na +7, a kako se bližilo poluvrijeme tako je prednost čete Jorgosa Barcokasa rasla. Stefan Marković i Aleksej Šved su igrali sjajno, “plavi” su bili previše mekani u odbrani, što je rezultiralo ubjedljivim vođstvom tima iz Podmoskovlja (45:30).

U trećoj četvrtini Budućnost je u napadu igrala sasvim dobro. Erl Klark je često dobijao loptu u mis-meč situacijama, što je funkcionisalo, međutim posao u odbrani ponovo nije valjano odrađivan, pa je Himki bez većih poteškoća održao pristojnu zalihu koju je u samom finišu sa dvije trojke ublažio Danilo Nikolić.

Početkom odlučujuće dionice šampion ABA lige je konačno spustio razliku na jednocifrenu (65:56), potom propustio par posjeda da dodatno priđe domaćinu. Himki je to ubrzo kaznio koševima Džordana Mikija i Šveda, te ponovo stekao ubjedljivu prednost (77:60) četiri minuta prije kraja.

Sam finiš duela protekao je u opuštenom ritmu sa obje strane, pa je ruski tim potpuno zasluženo došao do bodova na svom parketu.