Kipar ponovo savladao “sokole”

Piše: Vladan 376 pregleda Dodaj komentar

Kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je i u drugom prijateljskom duelu sa Kiprom – 3:0.

Domaća selekcija postigla je dva gola u prvih pola sata igre. Prvo je glavom bio precizan Isak Elefterios, da bi prednost udvostručio Hristos Šimitras iz jedanaesterca. Konačan rezultat postavio je Panajotis Andreu lijepim pogotkom u 85. minutu.

,,Sokoli“ su stvorili po dvije dobre šanse u oba poluvremena, ali se mreža Kipra nije tresla. U 25. minutu Pavle Pićurić je centrirao, a Zarija Kumburović glavom poslao loptu preko gola. Desetak minuta kasnije, poslije duge lopte Alekse Karadžića, Miloš Vračar je izblokiran u dobroj poziciji. Poslije sat igre, Lazar Maraš bio neprecizan sa desetak metara, dok je u 70. minutu golman domaćih odlično reagovao pri udarcu Danila Vukanića.

– Iako su šansu dobili igrači koji su do sada imali manju minutažu, nema opravdanja za ovako visok poraz i lošu igru, naročito u prvom poluvremenu. Po ko zna koji put smo pravili početničke greške, koje su nedopustive za nivo reprezentacije. Čeka nas veliki posao do elitne runde, kako bismo na njoj izgledali kao što smo izgledali na kvalifikacijama u Poljskoj. Ipak, sigurni smo da ćemo u Velsu biti na očekivanom nivou i da je ovo samo prolazna faza, kazao je selektor Goran Perišić.

KIPAR – CRNA GORA 3:0

1:0 – Isak Elefterios 9’, 2:0 – Hristos Šimitras (p) 29’, 3:0 – Panajotis Andreu 85’

Kipar: Anastasios Pišias, Petros Pashali, Horgos Sokratus, Georgios Mikelides, Panajotis Angeli (od 58. Panajotis Andreu), Hristos Šimitras (od 58. Haralampos Katircis), Simeon Hađigeorgiu (od 70. Joanis Avramides), Hrisis Evengelu (od 58. Hristos Lukaides), Eiftimos Etimiu (od 58. Nikolas Hulides), Savas Sofokleus (od 70. Konstantinos Pursaides), Isak Elefterios (od 77. Andreas Konstantinu).
Selektor: Konstantinos Haralambides.

Crna Gora: Ivan Božinović, Nemanja Radević (od 46. Stefan Đukanović), Miloš Vračar (od 46. Lazar Maraš), Danilo Ćetković (od 75. Andrija Bulatović), Andrija Skrobanović (od 46. Danilo Vukanić), Lazar Šekularac (od 46. Tomislav Turović), Pavle Pićurić (od 46. Andrej Camaj), Zarija Kumburović, Aleksa Karadžić (od 75. Bojan Damjanović), Filip Perović (od 46. Marko Perović), Velid Škrijelj (od 58. Marko Tadić).
Selektor: Goran Perišić.