Kinga Janurik raspršila snove o drugom krugu – Mađarice slavile sa plus 7!

Piše: Ognjen 836 pregleda Dodaj komentar

Crnogorska rukometna reprezentacija poražena je od Mađarske 21:14 i eliminisana je sa Evropskog prvenstva u Švedskoj.

Odgovorao nam je poraz i od tri gola razlike, ali “lavice” nijesu uspjele da ponove igru iz prethodna dva duela sa Danskom i Češkom.

Blistala je na golu Mađarske Kinga Janurik i raspršila naše snove o drugom krugu.

Gotovo da ništa nije polazilo za rukom izabranicama Dragana Adžića u ofanzivi, uz veliki broj tehničkih grešaka i poklonjenih lopti rivalu.

Ipak, kada se sumiraju utisci mora se priznati da je ovaj mladi sastav ipak prijatno iznenadio, prije svega hrabrim i karakternim odnosom u prva dva meča. Neiskustvo velikih utakmica koštalo nas je u najvažnijem dvoboju.

Mađarice su bolje otvorile meč, imale 6 minuta dva gola prednosti a golgeterski post naše selekcije prekinula je Milena Raičević golom sa sedam metara. U igri sa mnogo grešaka na obije strane, imali smo dva gola minusa i nakon 10 minuta a najviše problema pravila nam je sjajna golmanka Mađarske. U tim trenucima za nas su pogodile Grbić i Klikovac posle sjajnih solo akcija. U 16. minutu Ujkić je skrivila sedmerac i zaradila isključenje a Gorbic je bila neumoljiva – ponovo smo bili u minusu – 4:6. Uslijedio je period sjajnih intervencija na obije strane, posebno Kinge Janurik, koja je već tada imala osam intervencija. U igru je ušla i Milena Raičević, a seriju prekida Majda Mehmedović koju je sjajno u kontri uposlila Marina Rajčić. -1, disali smo za vrat Mađaricama. Imali smo problema i sa tranzicijom na šta je upozoravao Adžić na tajm-autu. A onda, sa igračicom manje, Gorbic u 26, minutu odvodi svoj tim na plus 4. Do kraja prvog dijela primamo još jedan za konačnih 11:6. Gorbic je imala 4, dok je u našem timu Mehmedović bila bolja od ostalh sa 2 gola. Najgore poluvrijeme “lavica” na prvenstvu, naročito u napadu, jer je naš tim dao samo šest golova, uz 11 odbrana sjajne Kinge Janurik.

Kao grom iz vedra neba sjevnuo je projektil Jasne Boljević koja je ušla u nastavku i odmah zatresla protivničku mrežu a nadovezala se i Đina Malović. Nedugo zatim sjajan njuh Itane Grbić koje je presijekla loptu, sama istrčala kontru i smanjila na samo minus dva – sjajan comeback nakon pauze! Samo 10 minuta kasnije ponovo period loše igre – gubimo 13:9 a smanjujemo golom Eme Ramusović. Imali smo šansi i da ponovo smanjimo rezultat ali uspjevamo da još jednom razbranimo golmanku Janurik koja upisuje 14. odbranu – stiže brzo i kazna tako da u 48. minutu imamo -5. So na ranu stavlja Gorbic te dolazimo u situaciju da jurimo 3 gola – 17:11. Brzopletost u pojedinim situacijama lomi nam se o glavu u presudnim momentima meča te u 54. minutu golom Klivinjik imamo čak minus 7 – Janurik je potpuno zatvorila prilaze svom golu. Tračak nade ostavlja Jelena Despotović ali Kovač već u narednom napadu vraća stvari na staro. Ostalo je plus 7 za Gorbic i saigračice koje idu dalje ali ne smijemo žaliti – pokazala je crnogorska mladost da se može i te kako računati na njih u budućnosti.

Čak 19 odbrana na kraju upisala je Kinga a Anita Gorbic bila je najefikasnija sa 5 pogodaka.

Marina Rajčić 10 puta zaustavila je šut protivnica a po dva puta su pogodile Despotović, Mehmedović, Ramusović i Grbić. Kapitenka Raičević pokušavala je i trudila se koliko je mogla ali je bilo očigledno da je povreda ostavila traga na nju.

Crna Gora je nastup na Evropskom prvenstvu završila sa pobjedom nad Češkom i porazima od Danske i Mađarske.

U posljednjem meču ove grupe, od 20.45 časova, sastaju se Danska i Češka.

Naše idu kući, ali uz iskustvo više i vjeru u još mnogo utakmica u kojima će nadamo se uspjeti da nas obraduju. Nije nam se dalo, veliki je pritisak koji one nisu uspjele da pretvore u pozitivan ishod ali ponavljamo, hrabre i ulivaju nadu utakmice u prva dva kola.

Sa druge strane, Dragan Adžić je vidio na koga može ozbiljno da računa i vjerujemo da će to izgledati bolje već na narednom takmičenju.