Kiks Dečića protiv Arsenala, Sutjeska slavila u Pljevljima

Piše: Reprezentacija.me 251 pregleda Dodaj komentar

Arsenal i Sutjeska ubilježili su pobjede na gostovanjima Dečiću i Rudaru u prvim utakmicama 18. kola Prve lige.

Tivćani su na Starom aerodomu savladali Tuzane 1:0, pogotkom Bobana Đorđevića u 65. minutu i prekinuli niz od sedam utakmica bez pobjede.

Sa druge strane, izabranici Milorada Pekovića su poraženi prvi put poslije 10 mečeva, ali već treće kolo ne znaju za pobjedu, tako da su omogućili Budućnosti da im eventualnom pobjedom u Petrovcu dodatno odmakne.

Nomilani domaćini su imali terensku inicijativu u prvom poluvremenu. Oliver Šarkić je pokušao dva puta – neprecizno. U 17. minutu je Džonatan Drešaj probao da iz mrtvog ugla iznenadi Dušana Puletića, ali je lopta završila preko prečke.

Golman Tivćana se spetljao u 30. minutu. Ipak, Ognjen Stijepović nije uspio da ubaci loptu u mrežu.

Najbolju šansu tokom prvih 45 minuta su međutim imali gosti. Luka Maraš je sa desetak metara šutirao po zemlji, Igor Nikić vrhovima prstiju odbio loptu u korner.

Trenutak odluke desio se u 65. minutu. Irfan Šahman je izveo slobodan udarac sa centralne pozicije, a Đorđević glavom matirao čuvara mreže Tuzana.

Dečić je nakon toga krenuo na sve ili ništa, ali promjene rezultata nije bilo.

Pod Golubinjom je Sutjeska bila mnogo bolji rival od Rudara – 2:1 (2:1).

Sve je riješeno u prvom poluvremenu.

Poveli su Nikšićani u 22. minutu. Nakon centaršuta Đorđa Šaletića iz kornera, Anto Babić bio je najviši u skoku i glavom zatresao mrežu.

Domaći su izjednačili u 38. minutu, kada je Miloš Zečević iz jedanaesterca šutirao po sredini gola i pod prečku.

Odličan je bio golman Rudara Stojan Vukčević, koji je u 12. minutu odbranio ne tako dobar udarca Janisa Begdadija, zatim i zicer Milana Mirosavljeva koji je sam vukao loptu praktično sa centra igrališta.

Podgoričanin ipak ništa nije mogao da uradi u drugom minutu sudijske nadoknade vremena prvog dijela igre. Marko Matanović je šutirao po zemlji, Vukčević odbio, ali se na pravom mjestu našao Mirosavljev i upakovao loptu u mrežu.

Nakon odmora su gosti kontrolisali dešavanja na terenu, stvorili par šansi, a centralna figura bio je Matanović.