Kadetkinje pete u Evropi

Piše: Vladan 2.4k pregleda Dodaj komentar

5Ženska kadetska rukometna reprezentacija Crne Gore nastup na Evropskom prvenstvu u Poljskoj završila je na odličnom petom mjestu – u meču za 5. mjesto, izabranice Maje Savić su danas u Gdinji savladale Rumuniju 26:24 (12:11).

Naše kadetkinje su se, tako, revanširale Rumunkama za poraz u glavnoj rundi (17:22).

Prava je šteta što su “crvene” u glavnoj rundi, u mečevima protiv Portugala i Rumunije, odigrale slabije drugo poluvrijeme, i doživjele poraze. Jer, mečevi sa Norveškom i današnji sa Rumunijom pokazali da su se crnogorske kadetkinje u finišu prvenstva u potpunosti oslobodile grča i zaigrale kako mogu i umiju, naročito u odbrani, a čini se da su po kvalitetu mogle da se nađu u borbi za medalju.

Crna Gora je šampionat u Poljskoj završila sa skorom od četiri pobjede i tri poraza.

U meču za 7. mjesto, Norveška je bila bolja od Hrvatske 28:27, a u ovom susretu su sudile crnogorske dame, Jelena Vujačić i Anđelina Kažanegra.

Od 15 časova igra se meč za bronzu između Danske i Portugala, dok je finale od 18 časova, a o titulu će odlučivati Rusija i Švedska.

Crna Gora – Rumunija 26:24 (12:11)

Gdinja – Sportska dvorana: „Vidoviskova“. Gledalaca: oko 150. Sudije: Lilipea i Kul (oboje iz Estonije). Sedmerci: Crna Gora 3 (2), Rumunija 8 (4). Isključenja: Crna Gora 8, Rumunija 4 minuta.

Crna Gora: Nenezić, Rajković, Ujkić, Grbić, Prelević, Čavlović, Muratović 4, Stanković, Ristić, I. Pavićević 4, J. Pavićević, Senić, Jauković 9, Agović 2, Malović 7, Arsenijević.

Rumunija: Jon, Roska, Kurment, Vartik 2, Bontea, Abed Kader 3, Voina, Andrei 7, Dindligan 1, Kraju, Onikas, Ilie 1, Vasiliu, Laslo 9, Korban 1, Karasol.