Kadeti ubjedljivo poraženi od Švajcarske

Piše: Vladan 699 pregleda Dodaj komentar

Kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je od Švajcarske rezulataom 5:0 u prvom meču na prijateljskom turniru “Toto kup” koji se održava u austrijskoj pokrajini Voralbergu.

Švajcarci sun a današnjem susretu bili izuzetni, dominirali su tokom cijelog meča, u potpunosti zaustavili sve pokušaje naše selekcije u samom startu akcija i propustili nekoliko prilika da dođu do ubjedljivijeg trijumfa.

Naša selekcija bila je ravnopravan rival do prvog pogotka Švajcaraca, do kojeg su došli u 21. minutu nakon odlične kombinacije po lijevoj strani i odložene lopte 19 za 10 koji jakim i preciznim udarcem sa 12 metara pogađa donji desni ugao gola koji je čuvao Carević.

Pet minuta kasnije Pušić je sjajno prihvatio loptu u srcu šesnaesterca, u prvom dodiru se oslobodio dva čuvara, nakon čega je lako pogodio metu i duplira predost svog tima. Isti igrač se u 31. minutu pod drugi put upisao u strijelce fantastičnim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Do poluvremena Švajcarci su propustili da realizuju izglednu šansu nakon odličnog ubacivanja Žunića i centaršuta na koji je natrčao 19 i sa dva metra pogodio prečku.

U drugom dijelu protivnici su stvorili još nekoliko dobrih prilika, ali su oba gola postignuta nakon nespretnih intervencija naše odbrane. Prvi je pogodio 19 a drugi 10.

Kad se izgubi ovako visokim rezultatom od ovako kvalitetnog protivnika suvišan je svaki komentar. Pokušali smo da se suprostavimo ali nismo uspjeli da pariramo. Švajcarci su iskoristili prostor za igru koji naši igrači nisu pokrili na pravi način i neosporan kvalitet pretočili u ubjedljivu pobjedu. Ostaje nam da izvučemo pouke iz ovog duela i pokušamo da odigramo mnogo bolje protiv takođe kvalitetnog protivnika kakav je selekcija Austrije, rekao je selektor Miličković.

Naredni meč na turniru naša selekcija igra u petak od 17 časova protiv selekcije Austrije.

Švajcarcka – Crna Gogra 5:0

1:0 – Sejdija 21′
2:0 – Pušić 26′
3:0 – Pušić 31′
4:0 – Sejdija 51′
5:0 – Bajrami 54′
Švajcarska: Lars Šadeli, Devin Manko (Mel Forestal), Mark Šmid (Timo Ribeiro), Krešnik Hajrizi, Petar Pušić (Rijad Saliji), Fabio Kvintoles (Cendrim Kameraj), Nedim Bajrami (Karim Berteli), Dejan Žunić (Kastrijot Ndau), Bastien Toma, Dominik Von Kanel (Andi Zećiri), Ajer Sejdija.

Crna Gora: Lazar Carević, Lazar Ćosović (Nemanja Petrović), Martin Prenkočević, Rašid Kolić (Nebojša Jovanović), Nikola Kumburović, Miloš Drinčić, Vasilije Terzić (Miloš Zečević), Pavle Krstović (Deni Piranić), Božidar Damjanović (Aleksa Marušić), Matija Stijepović (Igor Vukčević), Ilija Vukotić.