Kadeti savladali i Bosnu i Hercegovinu

sport
Piše: sport 849 pregleda Dodaj komentar

KadetiCgkosarkaKadetska reprezentacija ostvarila je drugu pobjedu na turniru u Tivtu – izabranici Đorđija Pavićevića savladali su Bosnu i Hercegovinu 73:61.

”Crveni” su na turniru koji je odigran u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo u Kijevu ostvarili dvije pobjede (Slovenije i Bosna i Hercegovina), a utakmica protiv Rusije na startu turnira prekinuta je u posljednjoj četvrtini, osam i po minuta prije kraja, zbog teške povrede jednog ruskog reprezentativca.

Nakon ubjedjive pobjede protiv Slovenije (84:60), izabranici Đorđija Pavićevića slavili su i protiv Bosne i Hercegovine 73:61 i turnir u Tivtu završili su sa dvije pobjede, dok je duel proti Rusije u prvom kolu prekinut u posljednjoj četvrtini zbog teške povrede jednog ruskog reprezentativca.

U duelu protiv Bosne i Hercegovine, ”crveni” su vodili od početka meča, već na poluvremenu imali su dvocifrenu prednost (47:36), koju su sačuvali do kraja meča i zasluženo došli do pobjede protiv reprezentacije koja će ovog ljeta igrati na Evropskom prvenstvu B divizije i jedan je od favorita za prolaz u A diviziju.

Izuzetno sam zadovoljan poslije turnira u Tivtu. Duel protiv Rusije je pokazao kvalitet ovog tima, bili smo u vođstvu od početka meča, ali je zbog teške povrede jednog ruskog reprezentativca, meč prekinut prije kraja. Sigurno je da je taj duel trebalo da bude odlučujući u borbi za prvo mjesto na turniru. U preostala dva duela vodili smo tokom svih 40 minuta i zasluženo smo savladali Sloveniju i Bosnu i Hercegovinu. U našoj igri ima oscilacija, što je i očekivano s obzirom na to da je ovo početak priprema, ali sam izuzetno zadovoljan. Od Bosne i Hercegovine smo poraženi dvocifrenom razlikom na turniru u Sarajevu, a sada smo se revanširali i očigledan je napredak u našoj igri. Igrači su pokazali karakter što će biti potrebno na Evropskom prvenstvu. Očekuje nas naporan rad do početka prvenstva i vjerujem da ćemo dostići nivo forme i igre koji će nam donijeti ispunjenje cilja, a to je opstanak u A diviziji rekao je selektor Pavićević.

U drugom meču posljednjeg dana turnira, Rusija je savladala Sloveniju 55:54. Rusija je i kao i naša reprezentacija imala dvije pobjede na turniru u Tivtu.

Turnir u Tivtu za izabranike Đorđija Pavićevića bio je odlična provjera za Evropsko prvenstvo u Kijevu, koje je na programu od 8. do 18. avgusta.