Kadeti remizirali sa Andorom: Đukanović spriječio poraz na kraju turnira u Poljskoj

Piše: Vladan 386 pregleda Dodaj komentar

Kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore remizirala je danas sa Andorom (1:1) u posljednjem meču preliminarne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Kadeti su turnir završili na prvom mjestu sa sedam bodova, budući da su ranije savladali domaćina Poljsku (2:0) i Austriju (1:0).

Danas su oba pogotka postignuta u finišu meča, a do vođstva je stigla Andora u 83. minutu kada je Sune savladao Nenezića.

Crna Gora je do izjednačenja stigla u sedmom minutu sudijske nadoknade, a strijelac je bio Stefan Đukanović.

Ekipa Gorana Perišića je u nedjelju obezbijedila plasman u elitnu rundu kvalifikacija, što je najveći uspjeh mlađih kategorija crnogorskog fudbala u posljednjih 10 godina.

U drugom meču ove grupe Poljska je savladala Austriju 4:2 i obezbijedila prolaz u narednu fazu.