Kadeti na UEFA tuniru u BiH: Crna Gora razbila Gvajanu

Piše: Vladan 571 pregleda Dodaj komentar

Kadetska reprezentacija Crne Gore upisala je trijumf u drugom kolu UEFA Razvojnog tunira u Bosni i Hercegovini.

Kao što se i očekivalo, ekipa Gorana Perišića nije imala većih problema da dođe do pobjede nad Gvajanom – 7:0.

,,Sokoli“ su rano došli do velikog vođstva, već nakon dvadesetak minuta bilo je 3:0 (dva gola Stefana Đukanovića i jedan Milana Ajdukovića), tako da reprezentacija južnoameričke države nije imala šanse protiv raspoloženog rivala.

U nastavku su mrežu Gvajane tresli i Andrija Bulatović, Din Kolenović, Filip Perović i Vasilije Adžić.

– U današnjem meču, protiv najslabijeg protivnika na turniru, šansu su dobili igrači sa manjom minutažom. Iako je teško igrati unaprijed dobijene utakmice, odigrali su maksimalno ozbiljno i zabilježili ubjedljivu pobjedu, koja je mogla biti još ubjedljivija. Ostaje nam da u nedjelju odigramo utakmicu protiv najjačeg protivnika, a to je selekcija Bosne i Hercegovine. Taj meč vjerovatno će odlučivati pobjednika turnira i želimo da na pravi način zaokružimo ušesće na turniru, rekao je selektor Perišić.

Duel sa Bosnom i Hercegovinom igra se u nedjelju od 14 časova.

GVAJANA – CRNA GORA 0:7

0:1 – Đukanović 8’, 0:2 – Ajduković 12’, 0:3 – Đukanović 21’, 0:4 – Bulatović 66’, 0:5 – Kolenović 68’, 0:6 – F. Perović 69’, 0:7 – Adžić 76’

Gvajana: Regan Luis (od 46. Vilijam Eskaraga), Geri Barnet, Šejken Velkam, Pol Kvist, Džejden Heris (od 65. Trevis Vilijams), Šon Kato (od 76. Svejd Edvards), Omar Sem (od 65. Brajan Vorton), Brendon Kedo (od 46. Herman Gil), Mortim Martin (od 76. Džejden Koli), Dekster Majlo, Troj Gibson.

Crna Gora: Ivan Božinović, Zarija Kumburović (od 64. Marko Perović), Nemanja Radević, Miloš Vračar (od 46. Lazar Šekularac), Stefan Đukanović (od 46. Andrija Bulatović), Milan Ajduković (od 73. Vasilije Adžić), Filip Perović, Bojan Damjanović, Danilo Pejović, Vuk Popović, Din Kolenović.