Kadeti Crne Gore savladali Sloveniju

Piše: Reprezentacija.me 711 pregleda Dodaj komentar

KadetiCgkosarkaKadetska reprezentacija zabilježila je pobjedu u drugom kolu turnira u Tivtu – izabranici Đorđija Pavićevića savladali su selekciju Slovenije 84:60.

Naša reprezentacija vodila je od početka meča, na poluvremenu je bilo 47:38 i zasluženo je došla do pobjede protiv selekcije koja će ovog ljeta igrati na Evropskom prvenstvu B divizije i jedan je od favorita za ulazak u A diviziju.

Svi igrači su dobili priliku, a selektor Đorđije Pavićević može da bude zadovoljan činjenicom da su njegovi izrabranici pokazali zavidan nivo forme iako su tek na početku priprema. Duel protiv Rusije na startu turnira prekinut je u posljednjoj četvrtini, osam i po minuta prije kraja, zbog teške povrede jednog ruskog reprezentativca.

U drugom meču drugog dana turnira, Rusije je savladala Bosnu i Hercegovinu 79:50. Crna Gora će u petak (18 sati) u posljednjem kolu turnira igrati protiv Bosne i Hercegovine, a u drugom meču koji počinje u 20.30 sati sastaće se Rusija i Slovenija.

Turnir u Tivtu za izrabanike Đorđija Pavićevića je odlična provjera za Evropsko prvenstvo u Kijevu, koje je na programu od 8. do 18. avgusta.