Kad je teško, tu je Gordić: “Plavi” pokazali kvalitet, još jedan velikan pao u “Morači”!

sport
Piše: sport 2.6k pregleda Dodaj komentar

Nakon dvije uzastopne, spektakularne pobjede u “Morači”, nad Baskonijom i CSKA, košarkaši Budućnosti ostvarili su veliki trijumf!

Tim Aleksandra Džikića pobijedio je još jednog velikana evropske košarke, ekipu Barselone rezultatom 67:64.

Viđen je izjednačen meč, tvrda utakmica, mnogo promašaja i grešaka na obje strane Prednost je tokom meča prelazila sa jedne na drugu stranu. Erl Klark je bio diskretni heroj, koji je proglašen za igrača utakmice, kao i protiv CSKA, dok je jedan od junaka trijumfa bio Nemanja Gordić. Kod rezultata 59:54 za goste vezao je osam poena, pogodio dvije trojke i nagovjestio novu pobjedu “plavih”.

Gosti su otvorili utakmicu mini serijom 4:0, ali su Omić i Erl Klark iz lijepih akcija uzvratili (4:4). Barselona je bila u seriji 7:0 i povela 12:8. Već sredinom prve dionice ogroman probem za Džikića – tri faula Nemanja Gordić, a na raspolganju nije bio Nikola Ivanović zbog povrede. Viđena je revija promašaja – Budućnost 0/6 za tri, Barsa 1/8, ali su “plavi” odlično realizovali situacije za dva poena 6/7. Ipak, poen prednosti za Barselonu nakon 10 minuta.

Tek u drugoj četvrtini je stigla prva trojka – Danilo Nikolić iz ugla za 17:15. Heroj meča protiv CSKA večeras je igrao još jednu izuzetnu partiju. Nikolić za eksploziju u “Morači” – pet vezanih poena, trojka za 24:21. Najveću prednost “plavi” su imali zahvaljujući Seadu Šehoviću, koji je iz kontre bio precizan za “plus pet” (26:21). Ispustilu si Džikićevi momci prednost, gosti poveli, a onda je Koti Klark pogodio važnu trojku za priključak gostima – 31:31. Do kraja, gosti su na odmor otišli u svoju korist (31:33).

Budućnost je držala priključak, Erl Klark nije dozvolio gostima da se odlijepe. Prvo trojka za 34:37, potom preko ruke iz teške pozicije – 44:46. Tvrda utakmica, uoči posljednjih 10 minuta rezultat je bio 46:46.

U odlučujućem periodu, viđene su dvije serije “plavih”. Prva na startu 6-0 (51:48). Trojka Suada Šehovića – 49:48, pa rampa Erla Klarka nad Tomićem i potom još jedna trojka. Na 4 minuta do kraja, pri vođstvu gostiju 59:54, uslijedio je Gordićev šou. 8-0 serija Gordića za vođstvo 62:59 i erupciju u “Morači”. Nekoliko minuta je prošlo bez poena, a onda je Džekson probio odbranu svog bivšeg kluba za “plus pet” (64:59) na 1:15 do kraja. Poslednjih 30 sekundi završnica je bila više nego uzbudljiva i uslijedila je penal završnica. Gordić je faulirao Singltona pri šutu za tri poena, a Amerikanac je relizovao svako slobodno bacanje (65:64). Džekson je sa ubačena dva bacanja potvrdio pobjedu Budućnosti.

Igrač utakmice je bio Erla Klark, koji je bio i MVP meča protiv CSKA-a.