Juniorke izgubile od Izraela

Piše: Vladan 715 pregleda Dodaj komentar

Ženska juniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore nije uspjela da napravi veliko iznenađenje i u novoformiranoj grupi F savlada ekipu Izraela. Naše djevojke su poražene 77:60 i tako izgubile šansu za prolaz u polufinale B divizije Evropskog prvenstva u Rumuniji.

Crnogorke su se odlično držale u prvih 8 minuta, sve do rezultata 15:11, kada su Izraelke mini serijom od 5:0 prvu dionicu igre zaključile sa 5 poena viška.

U drugom kvartalu naše djevojke nisu dozvolile favorizovanom rivalu da se odlijepi, već su topile prednost i košem raspoložene Milene Bajić stigle do -2 (30:28), ali je Izrael ipak do pauze postigao 4 poena i nakon prvih dvadeset minuta poveo 34:28.

U prvom poluvremenu najbolja u redovima našeg državnog tima bila je Bajić sa 10 poena i 5 skokova, a dobra je bila Kovačević sa 6 pogodaka.

U nastavku su naše današnje protivnice ipak opravdale ulogu favorita – rezultatska neizvjesnost trajala je još samo par minuta kada su Izraelke serijom 9:2 stekle dvocifreni višak i praktično riješile pitanje pobjednika.

Prednost Izraela je sredinom posljednje dionice iznosila 16 poena (66:50), a do kraja meča je porasla za još poen – 77:60.

Najbolje u crnogorskom sastavu večeras bile su Bajić sa 14 poena i 7 skokova i Kovačević sa istim brojem uhvaćenih lopti i dva poena manje. Među Izraelkama istakle su se Raber i Jakov sa po 14 pogodaka.

Crna Gora sjutra igra protiv Engleske u 19:15h.