Juniori poraženi od Austrije

Piše: Reprezentacija.me 2.1k pregleda Dodaj komentar

juniori-4Muška juniorska odbojkaška reprezentacija doživjela je drugi poraz u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo – nakon Grčke (3:0), izabranici Srđana Popovića izgubili su danas i od Austrije 3:0 (26:24, 25:18, 25:20), za 73 minuta igre, u trećem kolu kvalifikacionog turnira u ruskoj Anapi.

Crna Gora ima i pobjedu protiv Danske (3:1), dok je Austrijancima to bio prvi trijumf.

Preloman je bio prvi set, u koje su naši juniori imali vođstvo od 21:18, vodili do 23:22, ali je Austrije dobila set na razliku, a nakon toga lako naredna dva seta. U trećem je Crna Gora dobro krenula, povela 8:5 na prvom tehničkom tajm-autu, imala prednost do 10:9, ali je onda uslijedio preokret Austrijanaca…

U prvom meču jučerašnjeg programa, Grčka je savladala Dansku 3:0, dok je slobodna bila Rusija.

Nakon tri kola, Grčka i Rusija imaju po šest bodova, Austrija i Crna Gora po tri, dok je Danska bez bodova.

Crna Gora sjutra (16.30 časova) igra protiv Rusije.

Plasman na Svjetsko prvenstvo, koje će od 22. avgusta do 1. septembra biti odigrano u Turskoj, izboriće samo pobjednik grupe.

Crna Gora – Austrija 0:3 (24:26, 18:25, 20:25)

Anapa – Dvorana: “Vojelgrad Anapa Vitjazevo”. Gledalaca: 50. Sudije: Aro (Finska) i Vanevski (Estonija). Poeni iz napada: Crna Gora 26, Austrija 39. Poeni iz bloka: Crna Gora 7, Austrija 11. Poeni iz servisa: Crna Gora 2, Austrija 3. Greške: Crna Gora 23, Austrija 27.

Crna Gora: TATAR 1, Kuč, VUKAŠINOVIĆ 3, Radonić, MEDOJEVIĆ (libero), BOŠKOVIĆ 11, KOSTIĆ 6, DELIĆ 5, Bojić 3, BETIĆ 5, Strugar 1.

Austrija: LEHNER 4, LANDFARER 6, Ermakora, MENER 12, ŠTAJNER (libero), Hartaler, Unterberger, TALER 7, Hagen, ŠTAJDL 3, BLAGOJEVIĆ 21.

Izvor: Vijesti