Juniori pobijedili Rusiju

Piše: Vladan 755 pregleda Dodaj komentar

Juniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore savladala je u trećem meču grupe D Evropskog prvenstva B divizije u turskoj Konji selekciju Rusije rezultatom 69:63 i tako nakon uvodnog poraza od Španije zabilježila drugu uzastopnu pobjedu.

Prvo poluvrijeme je proteklo u međusobnom odmjeravanju snaga i čvrstoj igri u odbrani obje selekcije. Naši momci su nakon prve četvrtine imali 4 poena viška (15:11), da bi u drugoj Rusi preokrenuli i na odmor otišli sa poenom prednosti (26:27).

U nastavku su se ”crveni” trgli i počeli da nameću jači ritam koji nam odgovara protiv, realno slabije, Rusije, i pred posljednju dionicu sagradili prednost od 6 poena (48:42).

U posljednjem kvartalu hrabri Radovićevi momci su predvođeni velikim talentima evropske košarke Popovićem i Ilićem stvorili razliku koju ”Zbornaja” nije mogla da stigne i na kraju slavili rezultatom 69:63 (Rusi u posljednjem minutu napravili seriju 7:1 i ublažili poraz).

Puleni Prleta Radovića su imali čak 12 izgubljenih lopti više od protivnika (21/12), ali su taj hendikep nadomjesitli sjajnom igrom u skoku (čak 49 naspram 36 Rusa). Naši su imali i 4 asistencije više (15/11), pa druga pobjeda na turniru nije mogla izmaći!

Najbolji u našem državnom juniorskom timu ponovo je bio Petar Popović sa 22 poena i 5 skokova, a njemu uz rame bili su Ilić sa 13 poena i 9 skokova i Ilić sa 11 ubačenih koševa i 10 uhvaćenih lopti.

U ruskom timu istakao se Starateljev sa 19 pogodaka.