Juniori Jedinstva šampioni Crne Gore

Reprezentacija.me
Piše: Reprezentacija.me 142 pregleda Dodaj komentar
Foto: OSCG

Odbojkaši Jedinstva osvojili su titulu prvaka Crne Gore u juniorskoj konkurenciji za sezonu 2023/2024.

Mladi odbojkaši bjelopoljskog kluba slavili su u finalu protiv Budve, nakon pravog maratona rezultatom 3:2 (19:25, 25:21, 23:25, 25:16, 15:8), a do finala su stigli pobjedom u polufinalu protiv Budućnost volley-a, takođe, nakon pet setova 3:2 (25:27, 25:23, 25:22, 20:25, 15:13).

Drugo mjesto pripalo je Budvanima, a treće mjesto osvojila je ekipa Budućnost volley.

Finalni turnir juniora odigran je u nedjelju, 11. februara u organizaciji Odbojkaškog saveza Crne Gore i uz podršku Ministarstva sporta i mladih. Turnir je odigran u dvorani “Verde Complex” u Podgorici.

Pehare i medalje ekipama uručio je Nikola Pješčić, komesar takmičenja OSCG.

Pojedinačne nagrade uručio je Nikola Kažić, direktor reprezentacija OSCG.

Za najboljeg igrača juniorskog prvenstva proglašen je Srđan Petrović iz ekipe Jedinstva.

Za najboljeg tehničara juniorskog prvenstva izabran je Avram Božović iz ekipe Budućnost volley.

Za najboljeg primača servisa juniorskog prvenstva izabran je Vasilije Milenković iz ekipe Budva.

Za najboljeg srednjeg blokera juniorskog prvenstva izabran je Uroš Konatar iz ekipe Jedinstva.

Za najboljeg libera juniorskog prvenstva izabran je Pavle Bošković iz ekipe Jedinstva.

 

FINALE:

Budva – Jedinstvo 2:3 (25:19, 21:25, 25:23, 16:25, 8:15)

Budva: Gavrilović, F. Milosavljević, Bigović, Lakićević, Rađenović, Prenkočević, MIlašević, Milenković, P. Milosavljević, Tmušić (libero), Marović (libero). Trener: Miljan Bošković.

Jedinstvo: Cimbaljević, Šunjevarić, Đurović, Rovčanin, Konatar, Šebek, Petrović, Kujović, Ćatović, Bošković (libero), Kadžić (libero). Trener: Darko Prebiračević.

UTAKMICA ZA 3. MJESTO:

Galeb Liko Soho Group – Budućnost volley 0:3 (23:25, 15:25, 17:25)

Galeb Liko Soho Group: Lukač, Matković, Piskulić, Martinović, Drešić, Karanikić, Božović, Ramović, Ćulafić, MIlatović, Rabrenović (libero). Trener: Vladan Jovanović.

Budućnost volley: Stanojević, Lojić, Božović, Kovačević, Glomazić, Poleksić, A. Raduć, Petričević, Vuković, F. Radič, Bulatović, Milošević (libero). Trener Bojan Radović.

REZULTATI POLUFINALA:

Budućnost volley – Jedinstvo 2:3 (27:25, 23:25, 22:25, 25:20, 13:15)

Budućnost volley: Stanojević, Lojić, Božović, Kovačević, Glomazić, Poleksić, A. Raduć, Petričević, Vuković, F. Radič, Bulatović, Milošević (libero). Trener Bojan Radović.

Jedinstvo: Cimbaljević, Šunjevarić, Đurović, Rovčanin, Konatar, Šebek, Petrović, Kujović, Ćatović, Bošković (libero), Kadžić (libero). Trener: Darko Prebiračević.

Galeb Liko Soho Group – Budva 0:3 (18:25, 20:25, 18:25)

Galeb Liko Soho Group: Lukač, Matković, Piskulić, Martinović, Drešić, Karanikić, Božović, Ramović, Ćulafić, MIlatović, Rabrenović (libero). Trener: Vladan Jovanović.

Budva: Gavrilović, F. Milosavljević, Bigović, Lakićević, Rađenović, Prenkočević, MIlašević, Milenković, P. Milosavljević, Tmušić (libero), Marović (libero). Trener: Miljan Bošković.

Podijeli ovaj članak
Ostavi komentar