Jovović: Šut nas je poslužio kada smo pravili razliku

Piše: Ognjen 689 pregleda Dodaj komentar
Trener košarkaša Budućnosti Igor Jovović istakao je poslije pobjede u Laktašima da je njegov tim poslužio šut spolja, kada su gradili razliku za miran finiš.

“Plavi” su slavili na parketu Igokee 86:76 i ostaće lideri poslije 11 kola sa devet pobjeda i dva poraza.

Raduje nas što smo došli do pobjede, bili smo veoma disciplinovani, četrdeset minuta smo gradili igru i na kraju smo došli do pobjede koja je za nas izuzetno važna. U otvaranju meča smo loše šutirali, zadržali smo mirnoću kasnije smo na neku njihovu usku, atipičnu odbranu, nas je poslužio šut, izgradili smo dobru razliku koju smo sačuvali do kraja i došli do zaslužene pobjede”, rekao je Jovović.

Kapiten Suad Šehović istakao je da je njegova ekipa oprezno ušla u meč, naročito nakon što je Igokea u prošlom kolu savladala Crvenu zvezdu u Beogradu.

Pribojavali smo se utakmice u Laktašima, ovo je težak teren na kojem će se mnogi namučiti. Međutim, mi smo se spremili dobro, poslužio nas je šut, postigli smo 17 trojki što je prelomilo utakmicu. Istina, imali smo i loših momenata, Igokea je prišla u samoj završnici ali smo sa neka dva šuta rešili meč. Igokea je pobjedom protiv Zvezde pokazala koliko je kvalitetan tim, mi smo ušli maksimalno motivisano i došli do pobjede koja će nam mnogo značiti u nastavku lige“, kazao je Šehović.

Budućnost će za sedam dana u 12. kolu dočekati Sutjesku.