Piše: Ognjen 377 pregleda Dodaj komentar
Vladimir Jovović,proslavlja pogodak - Foto: fkjablonec.cz

Počela je nova fudbalska sezona (u Italiji i Španiji liga počinje za vikend), a crnogorski internacionalci već tresu mreže.

Zapažen vikend je iza “hrabrih” sokola – Stevan Jovetić je imao asistenciju, a Vladimir Jovović, Nebojša Kosović i Driton Camaj su bili strijelci za svoje klubove.

Jovović se ovog ljeta iz Sutjeske vratio u češki Jablonec, a u subotu je postigao gol protiv Mlade Boleslav. Meč drugog kola je završen 2:2, a Nikšićanin je bio strijelac drugog pogotka za svoju ekipu. Zamijenjen je u 69. minutu.

Jablonec je osvojio prvi bod u šampionatu.

Prerthodnog vikenda strijelac je bio i Driton Camaj. Postigao je vodeći gol i pomogao Kišvardi da dođe do pobjede (4:2) protiv Mezekevešda. Napadač je postigao gol nakon šest minuta igre.

Camaj je bio strijelac i u prethodnom kolu, a Kišvarda nakon dvije odigrane utakmice zauzima prvo mjesto u OTP ligi sa četiri boda.

Za razliku od Mađarske i Češke, u Kini je već odigrano 11 utakmica, a Haka iz provincije Guandong zauzima šesto mjesto sa 17 bodova.

Upravo je u Haku ovog ljeta stigao Nebojša Kosović. Nikšićanin igra dobro u Kini, postigao je dva gola, a ima i pet asistencija.

A njemačka Herta je na startu Bundeslige u gradskom derbiju poražena od Uniona. Stevan Jovetić je u igru ušao u 56. minutu kada je njegov tim gubio 3:0 i pet minuta prije kraja meča asistirao Lukebakiju.

Jovetić je bio asistent i utakmici Kupa, a Herta je već na startu tog takmičenja eliminisana od Braunšvajga.