Jovović brojao do 34!

Piše: Reprezentacija.me 303 pregleda Dodaj komentar
Đorđe Jovović, foto: OSCG

Korektor Đorđe Jovović, briljirao je u dresu slovenskog Triglava sa čak 34 osvojena poena, a dobru partiju imao je i njegov saigrač, crnogorski odbojkaš Nemanja Peruničić sa 11 osvojenih poena. Tim iz Kranja poražen je nakon neizvjesnih pet setova od Krke 3:2 (15:25, 24:26, 25:13, 34:32, 23:21).

Bojan Strugar je vodio turskog prvoligaša Milas Beledije do pobjede sa 17 osvojenih poena. Efikasan je bio tim našeg korektora protiv TVF Sport kluba 3:0 (25:14, 25:19, 25:16) za sedmu pobjedu i prvo mjesto na tabeli sa maksimalnim učinkom.

Dobru utakmicu odigrao je Ivan Zvicer u kineskom šampionatu. Lioaning za koji nastupa crnogorski reprezentativac poražen je od Nenana rezultatom 3:1, uprkos dobroj partiji Zvicera sa 16 osvojenih poena.

U Superligi Hrvatske, dobru partiju imao je Vukašin Cimbaljević sa 13 osvojenih poena u porazu Ribola Kaštele od Osijeka 3:0 (26:24, 25:19, 25:18). Tim Blaža Milića, Mladost,  upisao je rutinsku pobjedu nad Zadrom 3:0 (25:10, 25:8, 25:16).

Milić i Cimbaljević završili su evropsku priču sa svojim timovima. U 1/16 finala CEV kupa, Mladost je poražena i u revanš utakmici od Tesalonikija 3:0, a srednji bloker Mladosti i seniorske reprezentacije Crne Gore upisao je tri poena. Ribola Kaštela je u revanš meču šesnaestine finala Čelendž kupa slavila nad ekipom Penzugiora iz Mađarske 3:2 (20:25, 21:25, 32:30, 25:14, 15:8), ali nedovoljno za nastavak takmičenja, jer je u prvoj utakmici slavio domaćin maksimalnim rezultatom. Vukašin je na ovoj utakmici upisao tri poena.

Al Džazira, za koju nastupa Marko Bojić, u posljednja dva susreta ostvarila je polovičan učinak. U trećem kolu, Bojić je igrao u trećem i četvrtom setu i osvojio jedan poen, u pobjedi njegovog tima od Ajmana rezultatom 3:1 (25:15, 25:22, 23:25, 25:18). U narednom kolu, Marko je upisao osam poena u dva seta u porazu od Banijasa maksimalnim rezultatom.

Dvije pobjede zaredom upisao je Luka Babić sa ukrajinskom ekipom Žitiči, obje maksimalnim rezultatom. U pobjedi nad ekipom Vinica, naš reprezentativac je upisao osam poena, dok je poen više – devet, upisao u pobjedi nad Rešetvilkom.

Odličan u pobjedi norveške Vante bio je korektor Milutin Pavićević sa 16 osvojenih poena. Vanta je slavila nad Karelianom rezultatom 3:1 (25:18, 20:25, 25:23, 25:22).

Sa pobjedama nastavlja selektor muške seniorske reprezentacije Ivan Joksimović sa klubom Katar Sport za koji nastupaju Marko i Andrija Joksimović. Katar sport je bio maksimalan protiv Al Sada, a Marko koji igra na poziciji tehničara igrao je u sva tri seta bez osvojenog poena, u trećem setu igrao je i libero Andrija.

Pobjedom je nastavak sezone otvorio iranski Sepahan na čelu sa crnogorskim trenerom Balša Radulović. Sepahan je slavio u gostima nad Read Padafandom 3:2 i zabilježio važnu pobjedu protiv direktnog konkurenta za plej of tamošnjeg prvenstva.