Jovetić pogodio, Olimpijakos deklasirao Izraelce

Piše: Reprezentacija.me 336 pregleda Dodaj komentar

Stevan Jovetić je jedan od najzaslužnijih za veliki preokret Olimpijakosa i plasman u četvrtfinale Lige konferencije.

Nakon potopa u Pireju i poraza od Makabija iz Tel Aviva 4:1, grčki velikan je u Bačkoj Topoli deklasirao Izraelce – bilo 6:1 nakon 120 minuta, a peti pogodak svoje ekipe postigao je crnogorski napadač.

Jo-Jo, koji je ušao u 82, imao je šansu da sve riješi u regularnom dijelu u trećem minutu sudijske nadoknade, ali je mrežu zatresao nekoliko minuta kasnije kada je najavio prolaz Olimpijakosa.

Bio je to Jovetićev 10. pogodak na evropskoj sceni, ali prvi još od septembra 2010. kada je u dresu Fiorentine srušio Bajern u grupnoj fazi Lige šampiona. Tada je bio dvostruki strijelac…

Pored našeg asa, upisali su se Podens, Furtunis, dva puta El Kabi i El Arabi.

Aston Vila je nakon 0:0 u Amsterdamu lako eliminisala Ajaks – 4:0 na „Vila parku” gdje su pogali Oli Votkins, Lion Bejli, Džon Duran i Musa Dijabi.

Lil je kod kuće remizirao sa Šturmom (1:1) poslije rutinske pobjede u Gracu – 3:0, dok je Klub Briž na svom terenu bio ubjedljiv u duelu sa Moldeom.

Belgijanci su pobijedili 3:0 i anulirali minus iz Norveške kada je bilo 2:1 za Molde.

IZVOR: Vijesti