Jovana Peković i Lazar Ćupić osvojili medalje na Evropskom kupu za kadete

Piše: Vladan 750 pregleda Dodaj komentar

Crnogorska džudiskinja Jovana Peković osvojila je zlatnu medalju na Evropskom kupu za kadete u Rumuniji.

Do zlatne medalje u kategoriji do 70kg Jovana je stigla ubjedljivim pobjedama protiv predstavnica Ukrajine, Gruzije, Italije i Bugarske. Savladavši sve svoje protivnice iponom, s pravom možemo reći da Pekovićeva jedna od glavnih kandidata za osvajanje Evropske medalje.

Na korak do zlata poklekao je Lazar Ćupić u kategoriji do 81kg. Ćupić je do finala stigao takođe ubjedljivim pobjedama protiv predstavnika Slovačke, Rumunije, Turske i Ukrajine. Bolji od njega u finalnom meču bio je Mađar Tot, pa se na kraju morao zadovoljiti srebrnom medaljom.

Osim Pekovićeve i Ćupića na Evropskom kupu učestvovali su: Marko Gušić, Blažo Kustudić i Danilo Todorović.

U kategoriji do 60kg Marko Gušić je prošao tri kola savladavši takmičare iz Rumunije, Mađarske i Turske. U meču za ulazak u poufinale od njega bio bolji takmičar iz Velike Britanije. Meč je gotovo do kraja bio u Gušićevim rukama, ali mala neopreznost ga je koštala pobjede. U prvom krugu repasaža naš reprezentativac je pobijedio predstavnika Slovačke, dok je u  drugom repasažu poražen od predstavnika Tadžikistana. Gušić je takmičenje završio na sedmom mjestu.

U kategoriji do 73kg, Blažo Kustudić je u prvom i drugom kolu savladao Hrvata i Italijana, dok je u trećem od njega bio bolji Italijan Ciolan, koji je na kraju osvojio zlatnu medalju. Pravo na popravni tražio je u repazažu, gdje je pobijedio Mađara Tota, da bi u u narednoj repasažnoj borbi izgubio od predstavnika Ukrajine.

Danilo Todorović je u kategoriji do 81kg zaustavljen u prvom kolu od takmičara iz Luksemburga.