Jelena Dubljević fenomenalna u Evroligi

Piše: Vladan 843 pregleda Dodaj komentar

jelena dubljevicJelena Dubljević definitivno ima sezonu iz snova. Zvanično najbolja crnogorska košarkašica u inostranstvu, imala je još jednu magičnu partiju, a zahvaljujući upravo maestralnoj igri 26-godišnje Nikšićanke USK je na gostovanju Viljnusu upisao deveti trijumf u Evroligi i kolo prije kraja grupne faze osigurao lidersku poziciju.

Češki šampion uspio je u Litvaniji da upiše pobjedu, jer je nakon izjednačene igre u prvom poluvremenu, predvođen našom reprezentativkom Jelenom Dubljević (25p, 6sk, 2as) u nastavku potpuno razbio rivala. Milka Bjelica nije ulazila u igru, dok je Ana Poček na terenu provela svega dva minuta.

Polkovice nijesu uspjele da naprave iznenađenje protiv Galatasaraja, a Jelena Škerović za 21 minut igre postigla je 5 poena, uz četiri skoka i dvije asistencije. Poraz je pretrpjela i Salamanka, koja je zaustavljena od Spartaka, a naša reprezentativka Ešaja Marfi imala je dobar učinak (12p, 8sk).

Rezultati – grupa A Košice – Skio 71:67, Kajzeri – Ekaterinburg 78:77, Đer – Burž 48:64; grupa B Nadežda – Visla 74:53, Rivas Ekopolis – Fenerbahče 62:71, Monpelje – Sopron 61:65; grupa C Polkovice – Galatasaraj 45:70, Salamanka – Spartak 59:66, Viljnus – USK 71:86.