Japan bolji od Kolumbije

Piše: Rajko 863 pregleda Dodaj komentar
Foto; Fifa World Cup

Reprezentacija Japana savladala je rezultatom 2-1 selekciju Kolumbije u premijernom meču grupe H na Svjetskom prvenstvu u Rusiji.

Japan je priredio još jedno iznenađenje na Mundijalu. Selekcija Kolumbije izgubila je duel u kojem je bila viđena kao veliki favorit za osvajanje sva tri boda.

Da tako ne bude pobrinuli su se borbeni fudbaleri Japana a u tome im je ogromnu pomoć pružio defanzivac Kolumbije, Sančez, koji je u 3. minutu susreta u svom petercu igrao rukom čime je zaslužio direktan crveni karton a sudija je pokazao na bijelu tačku.

Japanci su iskoristili priliku koja im se ukazala na samom početku meča i poveli 1-0. Sa bijele tačke je precizan bio iskusni Kagava.

Nije se međutim u nastavku igre u prvom poluvremenu osjetio brojčani zaostatak Kolumbijaca koji su imali igru u svojim nogama i pokušavali da stvaraju prilike za izjednačujući pogodak.

A izjednačenje je uslijedilo u 39. minutu kada je Gintero izveo slobodan udarac i majstorski provukao loptu ispod živog zida koja je završila iza bijele linije gola Japana.

Možda malo netipično i neočekivano ali drugi i ispostaviće se pobjedonosni gol Japan je postigao iz prekida u 73. minutu.

Loptu je iz kornera ubacio Honda a Osako glavom smjestio u mrežu golmana Ospine.

Drugi meč ove grupe igra se od 17 časova a sastaju se selekcije Poljske i Senegala