Jadran nadigrao Hanover za prvi trijumf u Ligi šampiona

Piše: Ognjen 364 pregleda Dodaj komentar
Foto - wpolo.me

Vaterpolisti Jadrana pobijedili su u Budimpešti njemački Hanover 12:11 (3:1, 3:4, 3:5 i 3:1), u utakmici drugog kola prvog turnira Lige šampiona.

To je prvi trijumf hercegnovskog tima na turniru, nakon jučerašnjeg poraza od mađarskog Ferencvaroša 11:2.

Crnogorski prvak prvu četvrtinu dobio je 3:1, dok je u drugoj dva puta imao prednost od tri gola (5:2 i 6:3). U trećem dijelu meča Hanover je napravio preokret i uoči posljednjih osam minuta stekao minimalnu prednost (10:9). Serijom od tri uzastopna pogotka Jadran je došao do vođstva od 12:10 i riješio pitanje pobjednika.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Konstantin Averka sa pet golova, Đuro Radović je postigao tri, Jovan Vujović dva, a po gol Uroš Vučurović i Dušan Banićević. U ekipi Hanovera najbolji je bio Aleksandar Radović sa četiri, dok je Ivan Nagaev upisao tri pogotka.

Jadran će u trećem kolu, sjutra u 14 sati, igrati protiv Dinama iz Tbilisija.