Izrael slavio u Podgorici

Filip
Piše: Filip 156 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Izraela savladali su Crnu Goru rezultatom 3:1 u prijateljskom meču odigranom na Gradskom stadionu u Podgorici.

,,Sokoli“ su na taj način ostali bez pobjede u junskim mečevima, iako su po prikazanoj igri zaslužili više u duelima sa Bosnom i Hercegovinom i Izraelom.

Selektor Miodrag Radulović mijenjao je sastav u odnosu na remi u Sarajevu, a priliku za debi dobio je defanzivac Sutjeske Dragan Grivić, koji se našao u startnoj postavi.

Večerašnji meč odlučen je u periodu od dva minuta sredinom drugog poluvremena, kada su gosti iskoristili do tada praktično jedine dvije šanse na utakmici. Prvo je u 67. minutu Eran Zahavi iskoristio odličan dug pas Manora Salomona, a zatim je u 69. Salomon preuzeo ulogu strijelca i poslije polukontre zatresao mrežu Miloša Dragojevića.

Prije toga, u ovodnih petnaestak minuta meča, ,,sokoli“ su dva puta opasno zaprijetili preko Vladimira Jovovića, u 3. i 16. minutu. Oba puta su lopte poslije njegovih udaraca završavale pored gola.

Desetak minuta prije kraja, Fatos Bećiraj je unio neizvjesnost u finišu iskoristivši jedanaesterac doduđen poslije faula Joela Abu Hane nad Markom Simićem. Bećiraju je ovo bio 12 gol u 80. nastupu u dresu reprezentacije.

Ipak, sve dileme oko pobjednika večerašnje utakmice otklonio je Gadi Kinda u prvom minutu sudijske nadoknade. Kinda je uputio udarac sa oko 25 metara, lopta je na putu do gola zakačila Simića i prevarila Dragojevića.

Naredni izazovi ,,sokole“ očekuju u septembru, kada se nastavljaju kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo. Crna Gora će tada odigrati tri meča – gostovanja Turskoj i Holandiji, kao i domaći duel sa Letonijom.

CRNA GORA – IZRAEL 1:3

Gradski stadion, Podgorica. Gledalaca: 860.

Sudija: Irfan Peljto (BiH).